Keskustapuolue siirtynyt taantumispuolueeksi

Aborttikeskustelu äänestykseneen antoi viimein aiheen miten uskonto vie Keskustapuoluetta.
2159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siirtynyt, vai? Sitä se on ollut kauan. Alkion aikoina se oli pyrkimyksissään edistyksellinen siihen maailman aikoihin, mutta ei enää koskaan sotien jälkeen maalaisliitonakaan. Taantumuksellisuus on vain pahentunut viime vuosikymmeninä. Nimen vaihtelut ei pysty hämäämään sitä tosiasiaa, että kepu pyrkii saamaan Suomen takaisin sinne "aitovierille". Suomen ja suomalaisten onneksi pyrkimys on mahdottomuus toteuttaa tällä vuosisadalla, jonka tunnusmerkki on yhä kiihtyvä kaupungistuminen.

Äänestä

Tykkää kuoropojista?? Tai ripille pääsevistä tytöistä,?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Takapajuista kirjoitti:

Aborttikeskustelu äänestykseneen antoi viimein aiheen miten uskonto vie Keskustapuoluetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu