Jos näin on, on menettänyt kansan luottamuksen ja on erottava välittömästi.
politiikko ei voi uskoa jumalaan
19
305
Vastaukset
- jkljkllkjljlk
Se kirjoitetaan poliitikko, eli politiikko.
- kamelinnussija
jesus jeesus aina voi googlata vihapuhetta
- Polismia
Poliviisikon pitää vielä etsiä.
- 12____13
Käsittämätöntä on, että luottamusta ei menetä, vaikka kannattaa syntymättömien lasten murhaamista, kuten suurin osa poliitikoista tekee. On surullista, että Suomessa on erittäin vähän niitä, jotka puolustavat lasten oikeuksia ja elämää.
Surkuttele vaan olkiukkojasi. Mutta hei, homoseksuaalitkin ovat jonkun lapsia - kyllähän sinä noiden lapsien oikeuksia puolustat?
Oikein voi nähdä sinut tasa-arvon airuena, koska elämähän on sinulle niin p y h ä.
" politiikko ei voi uskoa jumalaan
Jos näin on, on menettänyt kansan luottamuksen ja on erottava välittömästi."
Kerro tämä Soinille ja Sipilälle.- kirkkoonkusija
Valehtelijan tunnistaa uskosta.
kirkkoonkusija kirjoitti:
Valehtelijan tunnistaa uskosta.
"Valehtelijan tunnistaa uskosta. "
Tänän voi kertoa myös Päivi Räsäselle.
- muistase
Kansanedustaja joka asettaa jumaluskonsa elämänsä tärkeimmäksi asiaksi on taas menettänyt arvostelukykynsä ja siten sopimaton toimeensa edustamaan kansaa joka hänet on valinnut.
- vainlaitoksessa
Jumala ei mene ihmisen edelle.
- uskova-urpo
vainlaitoksessa kirjoitti:
Jumala ei mene ihmisen edelle.
Meille uskovaisille Jumala on kaikkein rakkain. No toisaalta myös Jeesus on erittäin rakas. Siinä jää jopa lähimmäisrakkaus kakkoseksi.
- liitonarkki
uskova-urpo kirjoitti:
Meille uskovaisille Jumala on kaikkein rakkain. No toisaalta myös Jeesus on erittäin rakas. Siinä jää jopa lähimmäisrakkaus kakkoseksi.
Älä unohda itseä.
- popopopoli
Vain johonkin jumalaan uskova poliitikko voi tekeytyä kyllin ylimieliseksi ja olla olevinaan parempi kuin äänestäjänsä. Olemattoman jumalan tapaan hän voi myös unohtaa kannattajansa ja jättää heidät oman onnensa nojaan.
- Ihmisasiaa
Se puhe "jokaisella on velvollisuus", ei ole isän puhetta. Ihmisillä on mahdollisuutensa vastata tahtooko, vai eikö tahdo.
- ihmis-saastaa
Paitsi jos kirkko on aivopessyt heikkolahjaisen.
Tietääkö aloittaja, että kansaan kuuluu muitakin kuin sinä?
- vainlaitoksessa
Uskotko itse?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5111908Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3791586Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641378Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H181377- 113982
- 51939
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19936Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66773Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15771Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11764