Olen tehnyt mielenkiintosen havainnon, siihen aikaan kuusta, kun itselläni on kiimat kovimmillaan, niin myös monella muulla miehellä on. Nyt kun ei ole kova kiima, vaikkakin silti panettaa, niin ei näy niin paljoa kiimasia miehiä täällä kirjottelemassa. Eli tästä voimme päätellä, että miehillä on usein samaan aikaan kuusta/vuodesta kiima kovimmillaan.
Miesten kiima-ajat
Hupshei
1170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tämä ei pidä paikkaansa. Jokaisella yksilöllä on omansa, eikä se riipu kuunkierrosta. Vanhemmiten välit harvenevat. Joskus voi mennä viikkokin, ettei tee mieli juuri runkkailla, vaikka seisoisikin joskus. Toisinaan tekee mieli runkkailla, vaikka ei oikein tahdo seisoakkaan.
Liekö kaiken takana siemennesteen tuotos. Jos siemennestettä syntyy paljon, niin silloin myös tekee mieli seksiä. Jos taas tuotos vähenee, niin silloin myös halut vähenee.