Kansalaisäänestys Hallitukseen luottamisesta.

Äänestys nauttiiko Hallitus Omistajansa luottamusta.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuka sen omistaa, ei ainakaan kansa. Voin sanoa että mitään luottamusta ei ole ollut enään kahteenkymmeneen vuoteen, ehkä vähän enemmänkin.

Äänestä
  • Verovaroilla pyörivä Sirkus joten kyllä kansa sen omistaa .

    Äänestä

Viimevuosien toiminnoissa ei ole otettu huomioon kansan tahtoa.Päätökset kaiken rapauttamisesta,monimutkaistamisesta,ulkoistamisesta,myös veroparatiisien suosimisesta.Ei tiedetä tai eihaluta tietää miten kansaa kyykytetään mutta kaikellaiseen jopa humpuukiin on satsattava.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiääni kirjoitti:

Äänestys nauttiiko Hallitus Omistajansa luottamusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu