Musiikkikeskuksella nyt vain maksulliset narikat

Jos käytte niin muistakaa ottaa siihen pari euroa mukaan.
10205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hienoa että paremmallekin väelle tulee pysäköintivirhemaksulappu.

Äänestä
  • Ovatko Musiikkikeskuksessa kävijät parempaa väkeä?

    Äänestä

  • neuvokasta kirjoitti:

    Ovatko Musiikkikeskuksessa kävijät parempaa väkeä?

    Ei se paikka ole köyhillekään tarkoitettu. Teatterit sun muut vastaavat ovat myös vain varakkaan eliitin harrastuksia.

    Äänestä

  • 2kerroksen.väkeä kirjoitti:

    Ei se paikka ole köyhillekään tarkoitettu. Teatterit sun muut vastaavat ovat myös vain varakkaan eliitin harrastuksia.

    Mies saattaisi pärjätä yhdellä tummalla puvulla jossa käy noissa rikkaiden kekkereissä näyttäytymässä mutta sehän on varakkaille se ja sama kun voivat ostaa uuden puvun vaikka joka viikko. Naisilla sen sijaan joka kerta pitää olla uusi tuhannen euron iltapuku jossa koreilevat noissa teatteri-illoissa sun muissa juhlissa joita rikkaiden piireissä riittää...

    Äänestä

  • Pysäköidäänkö auto narikkaan vai miten maksulliset narikat pysäköintivirhemaksulappu liittyvät toisiin? Mutta jos ei ymmärrä lukemaansa niin ei voi mitään.

    Äänestä

  • Järki_hoi_älä_jätä kirjoitti:

    Pysäköidäänkö auto narikkaan vai miten maksulliset narikat pysäköintivirhemaksulappu liittyvät toisiin? Mutta jos ei ymmärrä lukemaansa niin ei voi mitään.

    herrasväen ulkovaatteille on tarjolla enää vain maksullisia pysäköintipaikkoja. Jos livauttaa takin naulakkoon maksamatta, siitä on seurauksena pysäköintivirhemaksu. Takkiparkkipirkot alkavat kiertää naulakkoja paremman tekemisen puutteessa kun ovat onnistuneet häätämään autoilijat keskustasta.

    Äänestä

  • Milloinkahan aletaan sakottaa polkupyöräilijöitä liikennerikoksista? Lisäksi monet ajelevat varastetuilla pyörillä. Jos siitä jää kiinni niin pyörä valtiolle ja kuski linnaan siltä istumalta.

    Äänestä

  • oikeudenmukaisuus343 kirjoitti:

    Milloinkahan aletaan sakottaa polkupyöräilijöitä liikennerikoksista? Lisäksi monet ajelevat varastetuilla pyörillä. Jos siitä jää kiinni niin pyörä valtiolle ja kuski linnaan siltä istumalta.

    On kai polkupyöräilijät ainakin rikesakkoja saaneet ja jokin muistikuva jostain lehtijutusta pyörii nyt mielessä että olisi pyöräilijä saanut sakon liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.

    Pyörän omistusoikeuden toteaminen lienee hankalaa kun ne ei ole missään rekisterissä eikä "kuljettajalla" välttämättä ole mitään henkkareita mukana. Kaipa pyörissä on jossain runkonumero, en tosin tiedä omastakaan että missäpäin se sijaitsee. En ole edes varma onko tuossa halpis-markettipyörässä edes mitään kunnollista sarjanumeroa vai jokin tuotenumero tms.
    Joku numero on tullut talletettua siitä kymmenen vuotta sitten pyörän ostaessani mutta yksityiskohdat on jo unohtuneet.

    Äänestä

  • On pyöräilijä tappanut jalankulkijoitakin. Silloin ei taida ihan rikesakolla selviä, vaikka toki linnaanhan tuosta ei Suomessa joudu vaikka olisi tahallaan ajanut päälle. Suomessa kun arvostetaan rahaa niin ihmishengen voi aina korvata sillä.

    Äänestä

Takkien pysäköintivirhemaksulla tuette Kuopiolaisten nuorten musiikinharrastusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huomioita kirjoitti:

Jos käytte niin muistakaa ottaa siihen pari euroa mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu