Nyt olemme saaneet kuulla poliisin operaatiosta Turun saaristossa. Ja toisaalta tiedämme tämän nimimerkkiä sanktio10000e kantaneen rantaruotsalaisen, joka kerskaili palstalla tuloistaan. Ja nimenomaan koinistina!
Olisiko sattumaa vai ei? Olisiko KRP kerrankin osunut oikeaan kun haetaan elämäntapahuijareita, ihmisiä joita ei normaali elämä työntekoineen ja palkkoineen kiinnosta lainkaan?
Ehkä tämäkin elämäntapahuijari saadaan lopulta samaan karsinaan sikojen kanssa.
Sanktio10000e
4
341
Vastaukset
- ManiVeska
Kyllä ruja varmasti laittaa pistorasian pyörimään. Varmana ei ole manit veskassa.
- Sanktio10000e
Haluaako mökkilokki tulla seuraamaan tilannetta huvilalle?
MUAHAAHAMUAAHAHAAAMUAAHAHAATämä oli trolli. Tiedän sen siitä että aito rantaruotsalainen kirjoittaisi "minun huville". Tosin, tuo "mökkilokki" oli oikein, mutta ehkä tämä trolli on seurannut sanktion kirjoittelua pidempään.
Ja joo, ei se Turun saariston operaatio mitenkään voikaan liittyä koinisteihin. Siellä puhuttiin ISOISTA rahoista. Koinistit pyörittelee vain pennosia ...
Jotenkin kuitenkin mietityttää. SIllä tiedämme että kaikki koinismiin ryhtyvät ovat jollain tavalla - lähtökohtaisesti - epärehellisiä. He kuvittelevat että olisi olemassa joku oikotie onneen ilman että pitäisi tehdä oikeita töitä. Heille normaalien - oikeiden - ihmisten huijaaminen ei ole rikos.
Jotenkin luulen että tämä meidän Sanktiommekin on lopulta sekaantunut tähän juttuun. Mehän tiedämme että hän ei missään tapauksessa ole REHELLINEN ihminen. Niin ja miksi? No, koskapa hän on koinisti!
Kyllä laittaa miettimään. Laittaa miettimään tosiaan ...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1058237- 1125764
- 555231
- 2895206
- 783851
- 583041
- 662757
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222558Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292532- 452491