tuotu monta pakettiautollista pesukoneita. Poliisi on edelleen hyvin niukkasanainen.
Paraisilta on silminnäkijän mukaan
Merkillinen.tapaus
17371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Vihreitä miehiä pestään puhtaan valkoisiksi.
Ei niinkään merkillinen tapaus, koska kyseessä olivat vain tavanomaiset rahanpesukoneet.
No nyt kyllä revitään melkoista huumoria asiasta. Mutta täytyy myöntää, repesin täysin.
OMOH pesee puhtaaksi.
OMOH pesee jopa kylmässä merivedessä puti puti-(nin ) puhtaaksi.
Juuri Nyt : Ulkohuussin alta on löytynyt vihreitä jäämiä vihreistä miehistä. Näytteitä tutkitaan. Sipilää on informoitu.
Saaresta löytyi myös partiolaisten sissitelttoja,kompasseja,kenttälapioita ja pari nallipyssyä.
Näytti kyydissä olevan myös Putinin sinne edellisellä saunareissullaan pyyhkeen alle unohtama Venäjän ydinaseiden laukaisusalkku.
Danske Bankin pesupalvelu on ulkoistettu.
trollitehdas yrittää lyödä vakavan asian leikiksi ja huumoriksi. "ihan vaan läpällä rakennettiin sukellusvenetukikohta suomen maaperälle"
Löytyikö metsästä trolleja.
Joko Lenita on kommentoinut asiaa.
Keskustan varakansanedustaja ex-rajakapteeni, marjanpoimija, verkonlaskija ja varajoulupukki Mikko Kärnä kertoo asiasta lisää. Hämärän rakennuksen läheltä on löytynyt outo syvä pyöreä siilo, ilmeisesti ydinasesiilo, joka on nyt ehditty hämäyksen vuoksi täyttää vedellä.
Sata polposta tyhjentää parhaillaan siiloa vedestä. Sähkön puutteen vuoksi tyhjennys kestänee koko ensi viikon, vedenpinta alenee hitaasti. Talonmies vaimoinen on kiinniotettuna siilon läheltä.
Poliisit ovat käyttäneet operaatiossa raskasta varustusta. Konepistoolien lisäksi virkamiehet ovat pyrkineet peittämään kasvonsa kommandopipoilla, mitä voi pitää harvinaisena.
Eikö ole aika harvinaista, että talousrikoksia tutkitaan puolisotilaallisessa varustuksessa?
Poliisi varautunut äärimmäiseen voimaan
– Tietenkin poliisilla on aina normaali varustus, kun se lähtee kentälle. Normaaliin varustukseen kuuluu tietty aseistus, ja tukiaseita on aina mukana.
Miksi viranomaiset tarvitsevat saaristossa kokonaista ulkovartiolaivaa?
– Se on nimenomaan tähän tukeutumiseen. Ei ole tarkoitus antaa minkäänlaista väärää tietoa eikä edes sellaista harhaanjohtavaa tietoa, joka olisi taktisista syistä tarpeen.
Ydinasesiilon vartija-agentit kieltäytyvät tunnustamasta, vaan väittävät olevansa ns. talonmiespariskunta ja vain hakeneensa vettä ko. siilosta, jota väittävät kaivoksi.
Muistitikkujen lisäksi myös koko siilo takavarikoidaan ja viedään tutkittavaksi, samoin kuin pimeästi laajennettu laituri, jolta käsin rahanpesu on myös ollut mahdollista.
Rautaa ja sotilaita ketjuun rajalle koko Suomen pituisesti.
Se oli vaan maan ulkopuolinen kidutuskeskus kyllä meidän hallitus tämän tiesi.
Lähtivätkö Arkadianmäen suuntaan?