mutta koska olet uskovainen nainen niin en viitsi. Voidaanko mennä naimissiin?
Tekis mieli kirjoitella typeryyksiä sulle
Masamainio123
26865
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Mulle voi kirjotella kaikkenlaista..
Mikä on kaunista ja asiallista....
Järkevän ihmisen puhetta ..unohtamati..
Huumoria...🍃🍀🍂🍁😂🙋
Kaksi aivopuoliskoa
toinen tunteille
toinen järjelle
yksi sydän ettei liikaa rakastaisi...?
Ehhei. Kyllä ne on ilta-messuissa varattu aivokirurgille. ;)
No, jopas tuli tenkkapoo.
Tai taisi, muttei kuitenkaan.
Järki voiton vei.
Voi olla, ettet tule sotkemaan enempää, pyöriikös pää. Jää sitä metästelemään, potkijainen.
T.kahta kauhiampi, sanonnat unohteli....
Morsian tässä :D minuako etsit :D
Ihastut minuun ihan varmasti, jos katselet vaikka mun pyykin laittoa narulle.
Se o saletti, ko moskovan paletti :D
Suojaudu sinä poteroos pyykkipojiltas. Ne on vaan sähkärin heiniä. ;)
Hmm. Pyykkipoikia.
Pyykkipoikia.
pitänykki mennä naimisiin. Vaikka uskon Jumalaan, niin on mulla siltti huumorintajua, että ei mun seurassa tarvii olla kauheen vakava.
Mitäs typeryyksiä kirjoittaisit?
Anna tulla. Olen odottanut jo. Ei tarvi olla niin tosissaan. Mutta hyvä keskustelu on ihan jees melkein kuin seksi. Ja henkeviä voisin keskustella vaikka koko yön.
Mistäs tiedät että hän on uskovainen nainen?
En tiedä kenelle tämä oli, mutta en enää mene naimisiin yksi kerta riitti.
Onnea nuorelle parille naimisiinhan voitte mennä jos kumpikin sinkkuja olette.
Minunkin tekis mieli höpöttää hulluja sulle ❤️
En ole samanlainen paskamahainen juoppo kuin itse olet, enkä huumetaustainen kuin sä, elän varsin säntillistä ja melko raitista elämää. Mutta ei se minusta uskovaista tee, mutta en kiellä ettenkö uskoisi johonkin Suuempaan johdatukseen.
Sen tiedän, että sua en halua, en halua tyyppiä joka on noin epävakaa kuin jollaiseksi sut silloin hyvin pian totesin. Oksetat, sori vaan.
Uskovilla ihmisillä voi olla ongelmia siinä missä kaikilla muillakin. Itse olen ja olen aina ollut melkein absolutisti ja muutenkin täysin päihteetön koko elämäni. Tiedän kuitenkin uskovia ja ei-uskovia ihmisiä, jotka näiden asioiden kanssa kamppailevat. Ei se niiden ihmisten arvoa alenna. He kaipaavat apua ja tukea eikä tuomitsevia sanoja. Eikä tuo päihdetausta myöskään ihmistä määrittele. Seurakunnassa on väkeviä julistajia, joilla on vankila-, huume-, väkivalta- ja jopa henkirikostaustoja. Ainakin vapaitten suuntien palveluksessa on tällaisia entisiä narkkareita ja vankeja. Ovat saanet elämänsä järjestykseen Jumalan ja rakasvan yhteisön tuella. Ei siellä ihmisten taustoja kysellä, urkita tai kuuluteta ellei ihminen itse sitä halua tuoda esille. Monen "entinen elämä" on myös voimakas todistus siitä, mitä Jumala voi ihmisen elämässä tehdä. :)
Niin ja piti vielä yksi juttu lisätä. Niistä entisistä rikollispomoista tulee niitä voimakkaimpia "Jumalan aseita", ihmisten kalastajia ja evankelistoja. Loistava esimerkki olkoon vaikka Late Johansson. Kannattaa kuunnella ja mennä kuuntelemaan hänen puheitaan. Jumala voi, koska Jumala on! :)
Eräs suositettelemani ruoka on kalakeitto runsaalla sipulilla ja erilaisella tavalla maustetulla kermalla, riippuen kalan tyypistä.
Yötä myöten jos alkaa keskustelemaan tyttöjen kanssa asioista, silloin kuluu aikaa höpötysten kanssa, todellakin alkaa tuntua siltä että tällä palstalla on pelkästään höpötteleviä nuoria naisia.
Paras kalakeitto tulee kun viimeisenä ennen tarjoilua laittaa keiton päälle kuivahtaneen voilla voidellun ruisleipäpalan ja odottaa kunnes voi on sulanut keittoon. Tuorettakin leipää voi käyttää, mutta vanha leipä antaa paremman maun 😋
Ei voida, mulla on suunnitelmat olleet toisen kanssa jo vuonna yks ja kaks! ;) Puolisoksihan haluaa sellaisen ihmisen, jonka kanssa jakaa mielenkiinnonkohteet ja keskustelunaiheet, jota kohtaan tuntee intohimoa monella tasolla, joka arvostaa ja arvostaen kohtelee jota sinä arvostat, johon luottaa ja jonka kuvittelee vierelleen loppuiäksi sekä (tulevien) lastensa vanhemmaksi. :) Ehkä hyvä aloittaja sinullekin tällainen ihminen löytyy. Tartun kuitenkin tuohon uskovaisuusteemaan. Ei se ihmisen uskovaisuus määrittele sitä persoonaa ja ihmisen juttuja. Uskovat on ihmisiä (typerine) juttuineen kuin muutkin. Se eroavaisuus on jossakin muualla kuin niissä jutuissa, vaikka kyllä usko myös puheissa ja elämässä näkyy. Toivon, että sulle aukeaa joskus, mikä se ero on. :)
Se uskovaisuus taitaa jonkun lahkon jäsenissä näkyä vain rikollisuutena. Uskovainenhan saa kaikki synnit anteeksi, joten voidaan murtautua ihmisen sähköpostiin, Facebookiin, ja jopa kotiin ja varastaa.
Tätä se uskovaisuus joillekin on.
Nuo on rikoksia. Jos olet joutunut rikoksen kohteeksi, ota yhteys poliisiin/viranomaiseen. Ei rikoksia voi uskolla tai millään muullakaan oikeuttaa. Jokaisen on noudatettava sen maan lakia, jossa elää ja kunnioitettava toisen ihmisen oikeuksia. En kannata itse lahkoja tai lahkoilua, niihin liittyy paljon ongelmia. Kuulun itse kirkkokuntaan, jossa kaikki toiminta on lähtökohtaisesti avointa ja ulkopuolisten vapaasti arvioitavissa olevaa.
Liittyykö nämä höpinät itse aloitukseen joten tuskin kuuluvat ikävä palstalle?
Kerroppa aloittaja itsestäsi jotain vai menikö tunne ohi jo?
Vain tuohon kalakeittoon liittyen kysyisin, että miten siitä saisi yhtä hyvää ku joskus ennen muistan syöneeni, ku en voi enää käyttää mitään maitoa enkä ruisleipääkään voi syödä.