Airiston Helmen iskun ajoitus tilaustyö?

Eduskuntavaaleja 2019 ajatellen tämä isku ja sen tuoma mediahuomio tuli kreivin aikaan, sattumaako?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15413776/airiston-helmi-kokoomuksen-eduskuntavaali-isku
6134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eiköhän ole kysymys Venäjän mafian keskinäisestä nahistelusta, jonka sivujuonteet lainehtivat Suomen Airistolla. Ampumavälikohtaus pikatiellä Pietariin liittyy samaan välienselvittelyyn.


Pidätykset Paraisten suunnalla liittyvät luultavasti Venäjältä saatuihin virka-apupyyntöihin. Muutoihan Suomen viranomaiset eivät olisi korvaansa lotkauttaneet venäläisten toimintaan Suomessa.
Strategia on oivallinen toimitaan Venäjältä tulleiden ohjeiden mukaan. Suomalaisille heitetään pieniä karkkeja; kuvakollaasi Mannerheimistä lahjaksi Niinistölle ja kaikki on hienosti. Eihän suomalaisen muisti kanna puolen miljoonan evakon kohtaloon ja kymmenesosan maan pinta-alasta menettämiseen, hienojen kaupunkien ja tuottavan teollisuuden ja maatalouden, monipuolisen kalastuselinkeinon, maatalouden ja korvaamattomien Kulttuuriarvojen tuhoamiseen muutama vuosikymmen sitten. Puhumattakaan sodassa kuolleista ja haavoittuneista.


Suomalaiset ovat kuuliaisia kuin koulupojat jalkapallovalmentajalle. Onneksi Johdossa on tällä kertaa herra Putin, joka vaikuttaa jonkin verran täysipäiseltä käskyjen antajalta, mutta jos on toisin...

Äänestä

Ei ole tilaustyö, tätä on vuosia seurattu jo. Kremlin kosto tuli eilen, kun massiivinen kyberhyökkäys/palvelunestohäiriö kohdistettiin Poliisiin, Tulliin, Kelaan ja Verohallintoon.
Lakeja pitää muuttaa nopeasti, ja pakkolunastaa kaikki alueet takaisin, mitä ulkomaalaiset omistaa Suomessa.

Äänestä

Kyllähän iivanan hipiä on herkkä!!!

Äänestä
  • VasurinHerkkä, hehehehehehehe

    Äänestä

Vasemmiston johtaja Limaami AkbarhSSon juhlii tänä viikonloppuna Sörnäisissä tätä iskua katutasoa myöten!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sattuma.vai.tilaustyö kirjoitti:

Eduskuntavaaleja 2019 ajatellen tämä isku ja sen tuoma mediahuomio tuli kreivin aikaan, sattumaako?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15413776/airiston-helmi-kokoomuksen-eduskuntavaali-isku

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu