Kauhajoen Seurakuntavaalit

Tuntuu kiinnostavalta kylän raitilla, ainakin kolme loikkaria ilmoittautunut kisaan, melko nimekkäitä jokapaikan höyliä.
6497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ihan turhat vaalit, saisi lopettaa koko kirkon.

Äänestä

Ainakin yksi turha ehdokas siellä, en tiedä mikä puolue tollasen ottaa , yrittää olla kaikessa sekaamassa, olettaa jotain itsestään

Äänestä

Mitä jukelin tähäre ne loikkarit ei päässykkään remmiin.

Äänestä

no ei ainaskaa sika sami päässyt hahaa

Äänestä

Mihin puolueeseen Jeesus kuuluu ? Tässäpä päättäjille päänvaiva ja ongelma.

Äänestä
  • Ei ainakaan kokoomukseen...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaksikymm.pross.äänestää kirjoitti:

Tuntuu kiinnostavalta kylän raitilla, ainakin kolme loikkaria ilmoittautunut kisaan, melko nimekkäitä jokapaikan höyliä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu