Laulamisesta uhkaa vankila:D

5167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vihapuhe ja rasismi ne ovat yhteiskunnan suurimpia vihollisia ja ongelmia sanoo EU-mielinen hallituksemme ja vasemmistolaiset, jotka suorastaan kuolaavat kunnon sensuurin puolesta tälläkin hetkellä.

Ei väliä matujen tappamilla, raiskaamilla, ryöstämillä, kusettamilla, hyväksikäyttämillä jne suomen kansalaisilla, joilla on ihan hyvä syy pelätä monikulttuurisuuden aiheuttamaa rinnakkaisyhteiskunnallista kehitystä ja islamisaatiota.

Äänestä

Jösseä fiilataan perSkannikkaan. Jösse ei saata istua.

Äänestä

Kommunismi elää ja voi hyvin. Tässä yksi osoitus siitä. Väitetään että kommunismi olisi kuollut. Ehei, ei sinnepäinkään.

Äänestä

Jotenkin tuli mieleen 1970 luvun Chile, missä eräskin laulaja kitaristi vietiiin Santiagon stadionille ja lyötiin sormet poikki...

Äänestä

Huumori ei tuhoa maailmaa,tosikot sen tekee.
Suomeen muuttaville pieni vinkki,opetelkaa
ymmärtämään monikulttuuria,sillä myös
suomella on kulttuuria ja huumori kuuluu siihen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


fghfghg kirjoitti:

tää maa vaatii tosiaan kohta ihmiset kadulle:DD

https://www.nykysuomi.com/2018/09/24/syyttaja-nyrpistynyt-kansantrubaduurin-sakkotuomiosta-haluaa-vankeutta-ja-valittaa-hoviin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu