On se kumma kun täällä kylmäojalla ajaa rajoitusten mukaan tai reippaasti ylinopeutta, niin aina on joku saatanan kiireinen yh äiti perseessä roikkumassa. Lähtekää perkeleen emakkoa muistuttavat akan kuvatukset vähän aikasemmin liikenteeseen niin ei tarvi perseessä roikkua.
Vastaukset 16
- nyssytänkiusallani
Jos joku alkaa roikkua takapuskurissa, pudotan vauhtiani reilust, 100 alueella jopa 60 asti. Jos eivät siinä vauhdissa pääse ohi niin roikkukoot sitten perässä.
- Anonyymi
Siinäkö syy että kajaanintiellä ei pääse lähellekkään 100kmh vauhtia ennen kontiolahtea?
Mikä hitto teitä vaivaa?
Ihmiset ärsyyntyy just tollasesta touhusta ja alkaa järjetön ohittelu vaarallisissa paikoissa.
Uskomatonta.. - Anonyymi
Ei kenenkään tarvitse roikkua puskurissa.Ne jotka ajavat rajoitusten mukaan kyllä huomaavat milloin joku saavuttaa rajoituksen mukaisesti ajavan ja milloin taas rajoituksen mukaisesti ajava saavuttaa jonkun alinopeutta ajavan.
- loppuukiire
Jos liian iholle tulee niin polkase jarrua. Perään ajajahan sen maksaa...
- määvaanmeinaan
Eihän sitä jarrua saa polkasta ilman edessäolevaa syytä varsinkaan liian sypäkästi joutuu siitä itsekin kuseen.
- panniikkijarrutus
määvaanmeinaan kirjoitti:
Eihän sitä jarrua saa polkasta ilman edessäolevaa syytä varsinkaan liian sypäkästi joutuu siitä itsekin kuseen.
Vuan jos hättääntyy kun näkkee että takana ei oo turvavällii muualla kun kuskin ukkovarpaihen välissä...?
- matkustajat
On niitä perässäroikkujia muuallakin ja valoilla vilkuttajia ihan liikaa.Ajovaloihin pitäisi enemmän kiinnittää huomiota.Kun on eri tavalla mitoitettuja autoja niin joidenkin automerkkien tivolivalot häiritsevät sekä lisävalosarjat.
- Eiolekolmioita
Eipä nuo äitylit osaa väsitämissääntöjäkään. Pohjatuulentietä painetaan nenä kännykässä kiinni ja ei katota tuleeko sieltä oikealta ketään. Muutaman kerran jokunen akka on säikähtäny ja tehny paniikkijartutuksen, kun en tietä annakkaan. Oppiivat perkeleet. Ette te hienohelmat maailman napoja ole, samat tieliikennesäännöt koskevat myös teitä.
- sohjo
Mutta kun teet lumitöitä yleisellä tiellä pitkän aikaa niin laita ihmeessä varoituskolmio paikalleen ettei auto aja päällesi.Omin luvin ei saa yleisiä teitä mennä auraamaan vai saako ?
- asunto.on
Eipä sitä saa ajaa päälle vaikka ei olisi kolmiota. Vai saako?
- kuormastapudonnut
Esteestä yleisellä tiellä pitää varoittaa.Laita vaikka se varoituskolmio jos romuja on tiellä jotka eivät kulje eteenpäin.
- Anonyymi
Ajasitte rajotusten mukaan monesti hermot palanu kun s-marketilta asti ajetaan kylmäojalle 20km/h tekis mieli tökätä perseeseen vähä vauhtia, polkupyörätki polkee ohi.
- Anonyymi
Tuo on perseestä. Itse huomannut että tietyt kuskit ei välitä mitään väistämissäännöistä. Pohjatuulen tietä posotetaan suuntaan ja toiseen ilman että väistetään oikealta tulevia. Seuraavan kerran pamautan eteen, oppiivatpahan väistämään ja kiire loppuu siisen
- Anonyymi
Pamauta vaan eteen mut muista että peltii saa vaan ei uutta elämää, siinä asiassa ei kannata olla uppiniskainen idiootti.
- Anonyymi
Siinäpä se on samalla katkolla väistämättä jättävän elämäkin. Jos henkiin jää niin maksamista ja omantunnon vaivat siitä kuitenkin tulee.
- Anonyymi
Se on niin ku formuloissa että imussa säästyy bensaa ja haju on kotoista
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2321415Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va249970- 89856
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48762Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan67753Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48703Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan80634- 24615
Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko68614- 81611
- 109599
- 49588
- 39569
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja303565Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt34564Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27563Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.46548Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U47534Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94519Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64519