Neljä kirkonpolttajaa saavat oikeudelle kertoa valheita ja satuja. Paras naamioituja on sarjahukuttaja, hän on karvalakkeineen jotain maagista. Veikkaisin polttajien verhoutuvan kassiseen huppariviritykseen, siis e mitään omaperästä. Naurattaa muutekin koko naamioleikki, miksi sallitaan. Toki hauskaakin, huumoria olla pittää, mitä nyt 250v kirkko polttiin.
Torstai on muutakin, kuin hernerokkaa
naurua.itkua
5114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Rinnakkaismurhaajaa ei ole vielä ilmestynyt,,
Venäjällä syytetyt on kaltereiden takana kaikkien katsottavissa. Suomessa ollaan piilosilla. Turun puukottaja toi ihan rockjulkkis meininkiä hymyilemällä jakoiko pissiksille nimmareita, kyllä varmaankin, turrun pissikset tiedetään, Ikekin on turkkulainen ja matti teppo. Aarnio, Auer syyttömiä, silti kuvissa?
Satapäivä sakkoa jos esiintyy naamioituneena, maksu ei kiinnosta, niin sata pv. vankilaa. Yksinkertaista. Mikähän olisi sopiva rangaistus neljälle hlö.lle kirkon poltosta, ehdotuksia, omani olisi lemmikkieläinten pito kielto, menikö liian rajuksi, entäs jos vain punakorvaisten kilpikonnien pitokielto
TO siis huomenna saadaan faktaa kirkon polttajista. Toivottavasti edes yksi on naaraspuolinen, että jotain tasa arvoa saataisiin. Femakot alkaa taas mäkättää, että missä naiskiintiö.
Nuo puukirkot on ihan mukavia polttaa, ne palaa kauniisti pimeassä syysyössä. Sitä katsellessa voi saada vaikka mitä! Vanhat kivikirkot on niin hankalia, ei ne edes pala pikkuliekillä!