Sauna ja kylpyhuoneremontti

Onko kellään kokemuksia sauna ja kylpyhuone remonteista Hyvinkäällä. Osaava ja pätevä tekiä. Eikä tarvitse olla kaikkein kalleinkaan.

3

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varokaa

      Minulla on kokemusta osaamattomasta ja epäpätevästä tekijästä. Homma kesti vuoden vecrran, ja tuloksena oli sutta ja sekundaa. Hyvinkääläinen "remonttimies".

    • Pyydä tarjous ainakin firmalta joka tekee pojalleni just remonttia . Luulen että on hinta/laatu ainakin näihin kiskuri mainostajiin verrattuna ok.
      http://www.saneerauspaajanen.fi/
      Ps tekee pojalle just remppaa .. lopputulosnäkyy 1-2 vko. Tähän asti edennyt ok (purku).

    • Hyvälöytyi

      Ei olisi juolahtanut pieneen mieleen tulla tänne kyselemään siloin kun rupesin suunnittelemaan kylppäriremppaa. Sen sijaan kävin paikallisissa alan liikkeissä kysymässä, olisiko heillä jotain listaa sellaisista tuntemistaan firmoista, jotka remppoja tekevät. Oli heillä, sain listan ja lähettelin kyselyitä niiden sposteihin tai soitin annettuun numeroon.

      Se, että tekijät tunnettiin ja oli 'otettu' listalle, oli omasta mielestäni aika iso varmuustekijä luotettavuudesta yms., joita netistä etsimällä tai kyselemällä ei ole ollenkaan eikä lainkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      62
      6106
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      4308
    3. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      270
      3713
    4. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      302
      3647
    5. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      113
      3465
    6. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      104
      3446
    7. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      29
      3423
    8. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      3258
    9. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      359
      2900
    10. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      39
      2433
    Aihe