Sauna ja kylpyhuoneremontti

Onko kellään kokemuksia sauna ja kylpyhuone remonteista Hyvinkäällä. Osaava ja pätevä tekiä. Eikä tarvitse olla kaikkein kalleinkaan.

3

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varokaa

      Minulla on kokemusta osaamattomasta ja epäpätevästä tekijästä. Homma kesti vuoden vecrran, ja tuloksena oli sutta ja sekundaa. Hyvinkääläinen "remonttimies".

    • Pyydä tarjous ainakin firmalta joka tekee pojalleni just remonttia . Luulen että on hinta/laatu ainakin näihin kiskuri mainostajiin verrattuna ok.
      http://www.saneerauspaajanen.fi/
      Ps tekee pojalle just remppaa .. lopputulosnäkyy 1-2 vko. Tähän asti edennyt ok (purku).

    • Hyvälöytyi

      Ei olisi juolahtanut pieneen mieleen tulla tänne kyselemään siloin kun rupesin suunnittelemaan kylppäriremppaa. Sen sijaan kävin paikallisissa alan liikkeissä kysymässä, olisiko heillä jotain listaa sellaisista tuntemistaan firmoista, jotka remppoja tekevät. Oli heillä, sain listan ja lähettelin kyselyitä niiden sposteihin tai soitin annettuun numeroon.

      Se, että tekijät tunnettiin ja oli 'otettu' listalle, oli omasta mielestäni aika iso varmuustekijä luotettavuudesta yms., joita netistä etsimällä tai kyselemällä ei ole ollenkaan eikä lainkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      243
      2142
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      189
      1634
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1282
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      992
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      816
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      790
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      771
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      760
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      24
      735
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe