Medvedev haukkui YLEn pataluhaksi!

Mistä tällaisia sairaita ajatuspajoja syntyy,sairasta jo kuvitellakkin,pöyristyttävää vainoharhaisuutta!

Aivan oikein herra Venäjän pääministeri,tulitte siinä sivussa paljastaneeksi mikä ajatuspaja YLE oikein on ja pääministerikin yhtyi ajatuksiin.

14

245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YLEn väki käyttäytyy kuten pesutuvan ämmät eli ruotsalaisten rakkikoirat ,aina näkemässä joko sukellusveneitä tai sotilaallista uhkää idän suunnalta,ja mitä vielä onkaan tulossa ennenkuin tuo veronmaksajien ylläpitämä terroripaja puhdistetaan.

      • YLEn väki elää niin pienessä ja ahtaassa maailmassa oman enkkusivistyksensä kanssa että ovat kyvyttömiä normaaliin kommunikaatioon mahtimaan Venäjän pääministerin kanssa.
        Medvedev on nähtävästi kauhuissaan kun tapaa tällaista nurkkakuntalaista väkeä joka on sairastunut sisäsiittoisuuden ja onnettoman kielitaidon puutteen takia.


      • ToinenKissamies

        No, ne nyt uskaltaa räksyttää toistaiseksi, kun on ameriikan somaa pyllyä nuoltu yli 25 vuotta. Toista oli ennen, kun oli rautaa rajalla ja pelko perseessä että "mitähän se Neukkula ajattelee", sit omat päättäjät/media jopa sensuroivat enemmän kun Neukut. Ihmetyttää, että nytkun "hee" ovat ns. "kapitalisteja" ja maailman suurin armeija ajettu alas, niin hirvee metakka, joka prkl asiasta. Itse olisin hyvin hiljaa ettei tilanne kärjisty samaksi kuin aikanaan. Pitää olla terve kunnioitus naapuria kohtaan ja jos soditaan niin sit soditaan, mutta en usko, että se on kenenkään etu.


    • OLIKONESAATANAT

      JOTKA MYIVÄT SUOMEN STRATEKISET SAARET TURVALLISUUTEMME TUHOAMISEKSI RANTARUOTSALAISIA !!!

      • Ei_ollu

        vaan kokkareita jotka täyttivät sivussa omat ja läheistensä taskut, katso historiaa niin kokkareet on kaupanneet kaiken mitä ovat pystyneet.


    • MIKSISEVIRNUILI

      YLIMIELISESTI , SE PALJASTI TÖKERYYTENSÄ MOUKKAMAISUUDEN. SILLÄ SUOMI HYVIN TIETÄÄ, MITKÄ ON VENÄJÄN KUOLAAVAN PIRUN HIMOT SUOMEA KOHTAAN ! NEHÄN ON NOSTATTANEET STALININ HAAMUA HENKIIN.

      • fdsssawertgygfd

        Lahtarien sairasmielikuvitus on taas päässyt valloilleen.

        Tällainen tilanne oli ennen toista maailmansotaa kun lahtarit ja lahtarimielisten sairaat mielikuvitukset hallitsivat suomea.

        Lopputuloshan on tiedossa katastrofiinhan se päättyi, elikäs meidän tavallisten kansalaisten täytyy valita hyväksymmekö nuo konnat vallankahvaan ja jodutaan sankarihautaan tai keksimme konstin etteivät nuo lahtarit ja lahtarimieliset pääse vallankahvaan käsiksi.


    • ettäneontyhmii

      Yle on trollitehdas :)
      Hahhahhahhaaa :D
      Sitä se on ollut vuosikymmeniä.
      Verotuksesta maksetaan trolliveroa :D

      • Voin vakuuttaa, että YLEllä ei ole meihin mitään kytköksiä.
        Ylen propaganda on hieman erilaista. Ainakin siinä mielessä, että kuulija maksaa sen itse.


    • YlenTyhmätToimittajat

      Uskomatonta tuo Ylen tyhmyys.
      Menkääpä Ylen toimittajat nyt niihin saariin seuraamaan ja laskemaan niitä teidän sukellusveneitä ja helikoptereita.
      Teltat pystyyn lähisaariin ja sukellusveneiden liikennelaskenta pystyyn.
      Je se Kepun Kärnä käy sukeltelemassa näkyykö mitään pinnan alla.

    • syväpuhdas

      Ylen motto on: Toimii niin kuin vitun pesu talon saippualla. Jokainen voi
      itse päätellä miten veronmaksajien rahat käytetään kyseisessä elimessä.

    • ahdasta_on

      Taitaa kaikki yleläiset olla tulleet maailmaan pihtisynnyttämällä.

      • YLE nyt edustaa pientä koepalasta suomen sivistyneistön tasosta.
        Enkkuahan osaa jo melkein Afrikan apinatkin ja jo ruotsinkieli on monelle ylipääsemättömän vaikeaa,mutta siihen on ratkaisu suomen ruottalaiset joita vielä riittää satoja tuhansia,kyllä he osaavat jotkut suomeakin.
        Saksan tai ranskankieli on jo harvalla hanskassa ja venäjän kieli on heille shokki kun valtiojohto Venäjällä ei käytä kapula enkkua heidän mielikseen ,siis millä lihaksilla tuollainen reportterikunta uskaltaa edes Viipuria pidemmälle.


    • HölmöläNaapurissa

      Trollit vääntävät Venäjäänsä urakalla tyhmästä Euroopan tyhmimmäksi.

      Putku ja Medula auttavat projektissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      32
      2790
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      133
      2461
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      14
      2041
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      15
      1863
    5. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      16
      1376
    6. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      73
      1327
    7. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      106
      1294
    8. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      93
      1007
    9. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      144
      985
    10. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      20
      923
    Aihe