Sääliksihän tuo jo käy

Kepulla ei mene hyvin.
271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei käy sääliksi yhtään, päinvastoin:
Helpompi on kamelin käydä neulansilmän läpi kuin rikkaan ja vähäosaisia mielivaltaisesti kyykyttävän lestan päästä Jumalan valtakuntaan.

Äänestä

https://www.iltalehti.fi/politiikka/68e41f38-fd28-4738-bd60-adb86999608e_pi.shtml

Tuuliviirimäinen toiminta karistaa loputkin vanhemmat kepuedustajat rivistä. Mihin tällä liberaalilla asenteella pyritään vaikuttamaan, ei varmaan nykyisiin eli kohta entisiin äänestäjiin.

Tämäon vähän niinkuin se älyvapaa Orvon veto, eroan Suomalaisesta Klubista jos sinne ei oteta jäseniksi naisia. Ensin kuitenkin annettiin äänet ulkoministerille, jolla meni valtion viranhoitajan ja yksityishenkilö Soinin mielipiteet sekaisin ja joka katolisena (hehheh ja sellaisena valikoivana9 oli vastustamassa aborttia Suomen valtion kustantamalla virkamatkalla.

Alkaako hallituspuolueiden puoluejohtajat sekoilemaan...no se on ihan sama mitä Terho Sampo sanoo, mutta muilla on jotain menetettävää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kukalohduttaisisipilää kirjoitti:

Kepulla ei mene hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu