syyrialaisia pakolaisia Turkista
https://urkki.net/kai-mykkanen-hakee-suomeen-syyrialaisia-pakolaisia-turkista/
Sisäministeri Kai Mykkänen osallistuu kiintiöpakolaisten valintamatkalle Turkin Ankarassa. Tarkoituksena on seurata valintaprosessia, jossa Suomen viranomaiset toimivat yhteistyössä YK:n pakolaisjärjestö UNHCR:n kanssa.
https://urkki.net/kai-mykkanen-hakee-suomeen-syyrialaisia-pakolaisia-turkista/
Sisäministeri Kai Mykkänen osallistuu kiintiöpakolaisten valintamatkalle Turkin Ankarassa. Tarkoituksena on seurata valintaprosessia, jossa Suomen viranomaiset toimivat yhteistyössä YK:n pakolaisjärjestö UNHCR:n kanssa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suomeen haetaan siis lisää Syyriassa Venäjältä turpaansa saaneita ISIS teroja ja muita kaulankatkojia.
Kai Mykkäsen isä on entinen Yleisradion ohjelmajohtaja ja entinen kansanedustaja Jouni Mykkänen[6] ja äiti Maria Mykkänen (os. Sokolow), venäläisten emigranttien tytär. Mykkäsen pääasiallisena kotikielenä oli kuitenkin suomi.[7]
Kai Mykkänen kasvoi Espoon Tapiolassa. Hän kävi Tapiolan lukion ja opiskeli pitkänä kielenään venäjää.[7] Hän on valmistunut valtiotieteen maisteriksi Helsingin yliopistosta vuonna 2006.[8]
https://www.nykysuomi.com/2018/09/29/sisaministeri-kai-mykkanen-nimet-ja-kasvot-esiin-nettikeskusteluissa/
Mykkänen vaatii ihmisiä esiintymään netissä omilla nimillään ja kasvoillaan – jotta poliittisen poliisin olisi helpompaa löytää heidät?
Helsingissä järjestettiin 18.-19. syyskuuta Integration 2018 -tapahtuma, johon osallistui valtioneuvoston tiedotteen mukaan lähes tuhat kotouttamisen toimijaa – yhtenä heistä kokoomuksen sisäministeri Kai Mykkänen.
Toisen päivän ohjelmaan sisältyi päättäjien paneeli, jossa kotouttamisesta olivat keskustelemassa muun muassa sisäministeri Mykkänen ja työministeri Jari Lindström.
Paneelissa nousi esille esimerkiksi tarve lupaprosessien sujuvoittamiselle ja nopeammalle siirtymälle työelämään, mikä tukisi niin kielen oppimista kuin kotoutumista. Ja kuinka ollakaan, toinen seminaaripäivä aloitettiin vihapuheteemalla.........
aika hankala homma saada kaikki maat liittymään tohon juttuun että kaikki esiintyisivät omilla nimillään, näihin keskustelupalstoihin ku muuttuu fi päätteen sijaan com ni siihen loppuu Suomen viranomaisten valtuudet.
No jo on aikoihin eletty, eipä tule työnorjia noista porukoista, saamme maksaa koko ikämme heidän ylläpidostaan.
Pitäisikö noille ns. päättäjille laittaa pakolliseksi tämä mielentilatutkimus, jotain vikaa pitää olla korvien välissä.
tapauksessa ei tarvita mitään mielentilatutkimusta tervejärkinen näkee jo kaukaa mikä tyyppi on kyseessä.
Suomi ottaa joka vuosi kiintiöpakolaisia Mykkäsestä riippumatta.