Mykkänen vaatii jo Euroopan laajuista sensuuria!

Sekoomus-puolue

Sisäministerimme Mykkänen(kok) ehdottaa, että EU:n alueella internetin käyttäjien tulisi kirjoittaa vain omalla nimellään? Kuulemma se lopettaisi "vihapuheen."

Aiemmin Mykkänen kuului Kokoomuksen ns. vihapuhe-ministerityöryhmään, jonka tarkoituksena on vihapuheen estämisen varjolla sensuroida poliittista keskustelua Suomessa!

Mikä tuota nykyistä Kokoomusta oikein vaivaa??? Tuollaisia ehdotuksia odottaa kuulevansa punaviherkelta-puolueilta.

7

262

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TärkeäTiedotus

      Kyse on länsimaiden perinteisiä oikeistopuolueita riivaavasta ilmiöstä. Niiden johdot on järjestään solutettu ns. vasemmistoliberaaleilla henkilöillä. Se kuuluu kulttuurimarxistiseen perustaktiikkaan, jolla valkoisten hallitsemat kristilliset kansallisvaltiot murennetaan vasemmistoutopioiksi eli dystopioiksi.

      Opetelkaa tämä kommenttini tarkoin, niin tajuatte missä mennään. Näet jos asiaa ei ymmärrä kunnolla ja perusteellisesti, sitä ei ymmärrä lainkaan!

    • Tiirikka

      Sananvapauden puolustaja Mykkänen taitaa kuulua siihen ryhmään ihmisiä joissa nimi kuvastaa ammattia.Muita tämän ryhmän ihmisiä ovat esim. automaalari Sutinen,asianajaja Kinanen, ym.

    • siionistien.valta

      Puoliryssä Mykkänen haluaa tuhota vapautemme! Käsite "vihapuhe" syntyi 1988 erään juutalaisen juristin ideoimana.

    • Fiksuaxxxx

      Mykkänen on fiksu tyyppi. Kannatan hänen ehdotustaan. Vihapuhe rehottaa, koska sitä voi esittää nimettömänä. Iso osa vihapuheen esittäjistä ei myöskään ymmärrä, mitä sananvapaus tarkoittaa.

    • MykkänenVaihtoon

      Mykkänen pelkää puhetta. Olisi oppimisen paikka.
      Jos puhe estettäisiin, sensuroitaisiin tai valvottaisiin, onko Mykkäselle tullut mieleen, että asiat olisivat ennallaan, mutta Mykkänen ei niistä tietäisi?
      Onko siis parempi, että olemme mykkiä emmekä kerro ajatuksiamme vai se, että myös Mykkänen tietää, että mitä ihmiset ajattelee.
      Puheet ja kirjoituksethan ovat ihmisten ajatuksia. Ei ne pure eikä tapa. Se on vaan " puhetta" joista voi päätellä, että missä mennään milloinkin.

    • ei-onnistu

      Ei onnistu sillä käymme asein silloin hallitusta vastaan. Armeijalla vain 200 000 miestä tällä hetkellä mutta muita joilla aseita siviilissä on 2,3 miljoonaa.

    • EikaitVoikkaan

      Mykkänen puuhastelee ja jutustelee tuntematta tai välittämättä kokonaisuudesta . Noinhan hallitus teki irtisanomis ajatuksellaan . Ei huomioi kuin oman napansa .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      78
      5140
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3316
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      71
      2694
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1358
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1278
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      17
      1195
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1086
    8. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1040
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    10. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      235
      997
    Aihe