Kokoomus tahrasi poliisin maineen

Pitikö tämäkin uhrata puolueen nimessä?
40223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Kokoomuksen jäljiltä jää yleensä savuavia raunioita.

Äänestä

Kaikki mihin tarttu kok

Äänestä
  • Syytteethä kaatuivat

    Äänestä

  • Tänä vuonna tutkintaan nousee jo toistatuhatta poliisiasiaa. Tosin syyytteeseen päätyy huomattavsti vähemmän. Tuomioita tulee huomattavasti vähemmän. Näyttöä puuttu niin paljon, että vain joku aarnio tulee tuomituksi, mutta paterot johtavinen alaisinen todetaan tietämättömiksi taphtuneista, joten eivät tietenkkä ole syyllistyneet mihinkään lainvastaiseen. Hienoa toimintaa.

    Äänestä

  • Hei, me voitimme vaalit. Monta poliisia sai taas valtakirjan. Hienoa.

    Äänestä

  • Meillä on monta poliisia kanssaa edustamassa. Television kautta on hyvä tehdä vaaltyötä. Se on halapoo ja joskus ihan ilimasta.

    Äänestä

  • Hei, meillää on tolovainen, hakoila ja monta muutakin tulossa taas säännöllisesti lausuntoja televisioon latelemmaan.

    Äänestä

  • Hei, lisäksi meillä on vapaaehtoisia polliisiksi.

    Äänestä

  • Osaa osaa lukea.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hei, meillää on tolovainen, hakoila ja monta muutakin tulossa taas säännöllisesti lausuntoja televisioon latelemmaan.

    Hei, osa heistä pääsi jo todistamaan Aarnionkin hommista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Syytteethä kaatuivat

    Maine on kariutunt läpi maan.

    Äänestä

Hei, eihän tässä kukaan ole mitään uhrannut.

Äänestä
  • Jokinen pelastaa

    Äänestä

  • Oppisopimus auttaa hättän. Kavereita riittää.

    Äänestä

Sama kaikilla kakolaisilla-mihin ammattitaito loppuu-siitä eteenpäin auttaa jäsenkirja.

Äänestä
  • Hienoa

    Äänestä

  • Poliisijohto on kokoomuksen poikasia, niitä variksesta kasvatettuja, töyhtö ei muutu vaikka kuinka yrittäisi sukia.

    Äänestä

Haluamme päästä poliisin

Äänestä
  • Ei tässä kukaan halua poliisia kuormittaa

    Äänestä

  • Haluamme lisää valvontaa

    Äänestä

  • Tosin poliiseja

    Äänestä

  • Poliisi on POP. Kaikki syytteet kumottiin, KOK.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Poliisi on POP. Kaikki syytteet kumottiin, KOK.

    hei me lahjotaan

    Äänestä

Oliko se ns peltipoliisi?

Äänestä

Kyllä kokomuus tahrannut jatkuvasti poliisin maineen.Uskotteli poliisille kauheuksia Airiston-Helmestä,mitään ei löytynyt.Verkkohyökkäys valtionhallintoon tapahtui samaan aikaan,taas kokoomukselaiset suuna päänä huutamassa Venäjä syyllinen,paljastui nyt suomalaiseksi.Tuskinpa edes GPS häirintää tapahtui,kuuluu samaan valheiden sarjaan.Jatkuva valehtelu jatkuu oikein silmät kiiluen kokoomukselaisilta vanhus edustajilta.

Äänestä
  • Hyvinhän vasuri veisaa Kremlin virttä!!!

    GPS on jo todettu venäläisten teoksi, mutta eihän se suomen putinvasureille sovi.

    Äänestä

  • Vasuri.putininpuudeli kirjoitti:

    Hyvinhän vasuri veisaa Kremlin virttä!!!

    GPS on jo todettu venäläisten teoksi, mutta eihän se suomen putinvasureille sovi.

    Mitään GPS häiriöitä ei ole esiintynyt. Taitaa olla herroilla omissa laitteissa vikaa .

    Äänestä

Poliisin maine riippuu siitä millaista kohtelua on itse kokenut.

Äänestä
  • Tosin tänä vuonna aloitetaan yli tuhat tutkintaa poliisien rikkeistä.

    Äänestä

Persu Packalén on pilannut Poliisin maineen ryhtymällä Putinin Venäjän touhujen puolustajaksi.

Äänestä

Kokoomus on tekopyhien puolue,koskee kaikkia sen kannattajia laidasta laitaan.

Äänestä

Mitä mieltä on kärsineiden lasten perheet? omaiset

äänestääkö mitä puoluetta seuraavaksi?

Äänestä

Ei ainakaan KOKOOMUSTA.

Äänestä

Taitavat kaikki olla ihan kokoomuksen miehiä. Naisista ei ole vielä puoluekanta ihan 100 varma.

Äänestä

Naispoliisit on kaikki lesboja jotka nauttii miesasiakkaiden kiusaamisesta ja kiduttamisesta.

1Äänestä

Sodan jälkeen valvontakomissio sai aikaan kommunismiliikkeen poliisivoimissa ja siellähän toverit ilmiantoi. Nyt on Kokoomusjohtoinen poliisivoimat rähjänneet itsensä surkean tilaan. EROJA ja EROTTAMISIA vaaditaan. Kokoomuksen sormet pois.

Äänestä
  • Kokoomus on sotkenut SuPonkin poliittisilla kaverinimityksillään

    Äänestä

Hei, meillä on kovia pollisseja joukossamme. Evuskuntaankin heitä on saatu, mutta nyt on Tolovanenkin hiljaa.

Äänestä

Hei, ei tässä mitään tahrata.

Äänestä

Hei, meillä on kova kannatus poliisien keskuudessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Valtaedellä kirjoitti:

Pitikö tämäkin uhrata puolueen nimessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu