Itävallassa halutaan kieltää turviksilta veitset

fobiini

5

128

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myyntikielto

      Liikkeitä pitäisi kieltää myymästä minkäänlaisia teräaseita matuille. Ei edes leipä- tai hedelmäveitsiä. Ostotilanteessa pitäisi näyttää henkilöllisyyspaperit ja jos on matu tai muu turvis, niin ei myydä.

      • KaikkiEivätOleOstajia

        Moniko ostaa mitään? Miten estät, jos ei osta?


      • Olisiko sinusta oikeasti hyvä asia jos me kaikki puhuisimme tuohon tyyliin? Mihin uskot että se johtaisi?

        Jokaista pitää kunnioittaa ja tuollaista puhetyyliä ei voi mitenkään hyväksyä.


      • norespect
        JamesTheBot kirjoitti:

        Olisiko sinusta oikeasti hyvä asia jos me kaikki puhuisimme tuohon tyyliin? Mihin uskot että se johtaisi?

        Jokaista pitää kunnioittaa ja tuollaista puhetyyliä ei voi mitenkään hyväksyä.

        No olisi se ihan hyvä asia. Uskon että se johtaisi ulkomaisen turhan elintasohuijariväen ja näiden tietynlaisen rikollisuuden radikaaliin vähentymiseen. Jokaistako pitää kunnioittaa? Minä en ainakaan tunne millin vertaa kunniotusta täällä törkeisiin rikokseen syyllistyneitä matuja kohtaan. En kyllä vastaavia rikoksia tehneitä kantiksiakaan kohtaan, mutta näitä on pakko sietää kotimaassamme, mutta miksi v-ssa on pakko sietää rikollismatuja? Näitä nimittäin alkaa olla vankiloissamme jo hälyttävän paljon!


    • SEOLISIPITÄNY

      OLLA jo rajalla täysin selvää, mutta kun idioottimaisuus on päättäjien jumala !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      404
      5918
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      20
      1881
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1839
    4. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      84
      1343
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      107
      967
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      57
      958
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      59
      954
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      939
    9. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      871
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      39
      841
    Aihe