Persut saivat kielletyä eläimiin sekaantumisen

eläimetrauhaan

Kyllä Terroristeja,huumedenkäyttäjiä, Pedifilejä,Terroristeja,Homo propakandaa suojeleva Viher-vasemmistoa nyt otaa päähän kun tulee laki ettei eläimiin saa sekaantua seksuaallisesti. Varmaan Tukholman homo klubilla annetaan toukolle remmiä ! ja Lii saa varmaan myös kuulla kunniansa kun eivät ole estäneet kunnolla lakia.

10

472

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkennus

      Tarkoitat siis punaviherKELTA-sakkia? Suomi on svekokratia, ei normaali demokratia. RKP on maamme ylivoimaisesti vaikutusvaltaisin puolue, koska ruotsinkielinen eliitti on korruptoinut kaikkien perinteisten puolueiden johdot. Myös presidentin ja korkeimman virkamiehistön.

      • ldfjkghjdfh

        Bättre folk todella vaikuttaa omaa painoarvoansa enemmän.
        Mennäänpäs Ruotsiin. Ruotsissa ei ole mitään "-kratiaa", siellä vallitsee puoluediktatuuri.


    • kjhgvfbghnjm

      Eipä tuollaisella lailla taida olla kumminkaan minkäänlaista tehoa, koska miten voi valvoa, ettei Minna naapurissa paneta itseään Mustillaan?

      • aasdfasdfasdf

        kertoohan se hieman moraalista,zoofiliahan on ollut muualla sivistysvaltioissa kiellettyä jo vuosikymmeniä


    • Tämä on ehdottomasti hyvä juttu, mutta olisi pitänyt kriminalisoida jo aikoja sitten. Eläin ei pysty mitenkään ilmaisemaan haluttomuuttaan seksiaktiin ihmisen kanssa ja usein vain pakon edessä alistuu, varsinkin ne pehmommat ja miellyttämishaluisemmat lajit.

      • kjhgfcdxvbghnjm

        Mitä sääntöjen vastaista poistetuissa viesteissä oli? Tuleeko lihansyöjälle liian suuri ristiriita pääkoppaan?


      • kjhgfcdxvbghnjm kirjoitti:

        Mitä sääntöjen vastaista poistetuissa viesteissä oli? Tuleeko lihansyöjälle liian suuri ristiriita pääkoppaan?

        Mites se lihansyönti eläimiinsekaantumiseen liittyy? Luonnossakin eläimet syövät toisiaan, yleensä eivät kuitenkaan raiskaile toisia lajeja.


      • kjhgfcdxvbghnjm
        palstalutka kirjoitti:

        Mites se lihansyönti eläimiinsekaantumiseen liittyy? Luonnossakin eläimet syövät toisiaan, yleensä eivät kuitenkaan raiskaile toisia lajeja.

        Sanot viestissäsi, että eläin ei pysty ilmaisemaan haluttomuuttaan seksiaktiin, ja pidät sitä tuomittavana. Minä taasen kysyin, että kuinka eläin pystyy ilmaisemaan haluttomuutensa tulla teurastetuksi? Ihmiset kumminkin tappavat ja syövät eläimiä, eikä siitä nouse ollenkaan yhtä jyrkkiä mielipiteitä, eikä kukaan halua kriminalisoida eläinten syömistä. Ihminen ei kumminkaan ole lihansyöjä, vaan elukoiden pureskelu on aika lailla opittua puuhaa. Jos nyt vetoat luonnollisuuteen/luonnottomuuteen, niin eläinmaailmassa lihansyöjät metsästävät saaliinsa ilman apuvälineitä, tappavat sen samoin, ja syövät saaliinsa raakana. Ihminen ei tee mitään edellämainituista. Kasvissyöjät eivät eläinmaailmassa syö toisia eliöitä.

        Siksi toisekseen, eläimen halukkuus seksiaktiin saadaan selville samalla tavalla kuin ihmisenkin kohdalla. Biologia saa tietynlaiset reaktiot aikaan. Se on sitten eri asia, miksi jotkut kiinnostuvat elukoista seksuaalisesti. Mutta toisaalta, eipä suurin osa ihmisistä välitä ihmisen elimistön ja lihansyönninkään välisistä epäkohdista, eikä eläinten kohtelusta kyseisen epäkohdan tiimoilta.

        Niin, eli miksi viestini poistettiin? Tässäkään ei ole mitään sääntöjen vastaista, mutta sensuuri pyyhkäisee kumminkin. Mielenkiintoinen keskustelupalsta, kun asioista ei saa keskustella, jos joku on eri mieltä, tai jos ei kykene käsittelemään aihetta.


    • Banjonsoittajat

      Eihän tuo petossuomalaisten ajama kielto koske kuin n,10 000 -15 000 :tta maaseudulla asuvaa perinteistä navettarakastajaa , liiterirunkkaria ja navettaryssää , aika näyttää noudattaako nuo vähäpojat kieltoa? Tuskin muuttavat perinnettä ihan äkkiä , eiköhän tuo julkinen salaisuus saa jatkua.

      • oikhujygtrft

        Luuletko, että homot olivat nussimatta toisiaan siihen aikaan, kun homostelu oli Suomessakin vielä lailla kielletty 70-luvun alkuun saakka?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3496
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2442
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      121
      1247
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      15
      1220
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1119
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      65
      997
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      904
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      900
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      815
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      202
      731
    Aihe