nelinkertainen laatupaperi on erittäin pehmoinen ja paras hinta-/laatusuhde. Valmistettu Saksassa. Ei mene sormi läpi vaikka vähän kovempaakin pyyhkäisisi. Menen taas tänään ostamaan sitä paketillisen verran tarjouksessa kun on.
LIDLin WC-paperit parhaita
25
753
Vastaukset
- NäinOnTutkitusti
Se on myös ulkohuussissa kestävää, eikä pehmene helposti mössöksi, kuten kotimaiset WC-paperit. Siitä huolimatta se hajoaa putkistossa täydellisesti.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005603033.html - Pmpösilö
Sipilä ja kepulit
Leikkaukset vain köyhille. Verovarat maataloustukiin ja yritystukiin. Rikkaille kauppialle sijoitettaviksi ulkomaille veroparatiiseihin pois suomen kansantalouden kulutuksesta.
Ei panosteta työllistämiseen vaan kaikkivoimavarat suunnataan ihmisten olon kurjistamiseen ja taas siirtyy verovarat määrätyille yrityksille jotka konsultoivat miljoonilla .
Kokkarit ha kepuli yrittää täällä peloitella sdp stä. Mutta kun rinne ei ole mitään vielä tehnyt .
Luvannut vaan poistaa sipilän kurjistus lait.
Sipilän teothan on jo taputeltu.
Pelkkää tulon siirtoja köyhil y ä rikkaille.
Sdp on taistelllut aikanaan. meille 5 päiväisen ja 8 tunnin työviikon jota nykyään sipilät yrittävät vesittää ns. Paikallisella sopimisella.
Ps. Rinne on laihtunut lomalla - toininsimppa
Pitääkö paikkansa, että Palsanmäen huutokaupassa vessakäynnistä peritään kahden euron maksu. Markku kuulemma myy vessalippuja makkaran myynnin ohessa. Kaverillani oli viikon ryyppuputki takana ja maha rikki. Meni vessa lippuihin kahdeksan euroo.
- julkkishuutaja
Tämä pari euroa on perusmaksu kerralta ilman paperia. Paperia Markku myy sitä tarvitsevalle 55 senttiä arkki. Toki ennen vessaanmenoa tarkistetaan ettei asiakkaalla ole itsellään mukana mitään sellaista vessapaperin korviketta kuten esim. setelirahoja,nenäliinoja tai vaikkapa portinpielestä nyhdettyä sammalta. Näin varmistetaan vessan maksimaalinen tuotto, joka joissakin tapauksissa paikkaa hieman huonommankin huutokauppapäivän.
- asiantuntijalausunto
Mutta se tukkii vesivessat. Ulkovessaan tuollainen prseenraapimispaperi parhaiten käykin. En siedä sitä paperia, on liian kova ja karkea. Voi sanoa että tähänastisista papereista paras on pirkan paperi.
Ei raavi eikä tuki pönttöjä.- on-hyvä
kun kunnolla paskan pois raapii,mukavaa, eikä kutita.
- Svedu.osaa
S-ryhmä myy hyvää ja laadukasta ruotsalaista paperia. On erittäin vahvaa ja pehmeää. Toimii hyvin myös räkäpaperina.
Speksit, Rainbow Silky Soft, 6 rullaa, 1,95€ Prisma Kannelmäki:
- neljä erittäin pehmeää ja imukykyistä reunusta
- kuituraaka-aine on selluloosaa
- rullassa on n. 150 arkkia
- arkkikoko on n. 9,8 x 12 cm
- alkuperämaa Ruotsi- ahtero
Kyllä perssekin vain tulee hintoihin vuoden mittaan. Ei esimerkiksi 1600-1800 -luvuilla persseenpuhdistuskustannukset olleet noin stratosfääriin nousevia!!
https://www.foodie.fi/entry/rainbow-silky-soft-kuviollinen-wc-paperi-6-rullaa/6415711800544 - tasapainottelua
ahtero kirjoitti:
Kyllä perssekin vain tulee hintoihin vuoden mittaan. Ei esimerkiksi 1600-1800 -luvuilla persseenpuhdistuskustannukset olleet noin stratosfääriin nousevia!!
https://www.foodie.fi/entry/rainbow-silky-soft-kuviollinen-wc-paperi-6-rullaa/6415711800544Mökillä käytän sammalta, herraseurassa taas pyyhin 200 euron seteleillä.
- Maas
Päkä lammas paperi on myös hyvä pyllypyyhe eli Lamb-wc. Inhottavia ne jotkut halpis kierrätys mitälie, kun pyyhkäisee tahmasta peräaukkoa, ja saa kätensä paskaseksi. Hinta/laatu on hyvä Lidlin papruilla.mot.
- Sormeen_pyyhkivä
WC-paperi on rasismia, miksei ole mustaa wc-paperia.
- pascapeipö
Trumppi on niin omahyväinen paska, että on painattut vessapaperiinsakin oman kuvansa.
http://dailyheadlines.com/wp-content/uploads/2017/05/Trump-Toilet-Paper.jpg
- onriittoisaa
LidlinWC- paperit ovat todistetusti maailman parhaita. Ovat myöskin hyvin riittoisia, koska ovat niin vahvoja että niistä voidaan käyttää kumpikin puoli.
- sdfgdsfgsdfgsdf
meillä pestään nuo ja käytetään toiseen kertaan!
- Reichsleiter
Lidlin WC-paperiin on käytetty 60%-kierrätysvessapaperia. Luonto kiittää luonnonystävää!
- Rassit
Paperin hajoaminen on tärkeä ominaisuus, viime vuonna alkoi viemäri yllättäen menemään tukkoon, mitä ei ollut ennen tapahtunut.
Oli käytössä Serlan paperi, sitä ennen myös Serlan valmistama Lambi, sitten taas Lambi käyttöön, niin tukkiminen loppui. - pyyhkiminen.turhaa
Mitä sitä persettä suotta papereilla hinkkaamaan. Minä käyn kerran viikossa lauantaisin suihkussa ja vaihdan samalla puhtaat kalsarit seuraavaksi viikoksi.
Saa nähdä kuinka kauan nämä saavat olla markkinoilla, ennenkuin muut ryhmittyvät nostavat asiasta metelin, ovatko mahdollisesti jäteveden puhdistushaitta ja viemäreiden tukkija?
Varmasti joku syy keksitään.
Mutta niin kauan kun näitä on, ei kannata ostaa säkkitolkulla muiden valmistajien käteen sulavia tuotoksia, paljon pienemmällä vaivalla säkillistä vastaavan paketin hakee lidlistä.- gokemustaon
juu älkää vaan menkö ostamaan Tokmannin nettopäivien papereita. Mukamas halpa hinta, mutta monta arkkia joutuu alittamaan päällekkäin ettei sormi mene läpi
- Joskus-joku-natsaa
>> Voi sanoa että tähänastisista papereista paras on pirkan paperi.
Täältä löytyy ihan järkeviäkin ihmisiä!
Lidlin paperi on kyllä kestävää. Mutta on se aika jäykkää ja huonosti peffan uurteisiin taipuvaa, sellaista kevytpahvia, ei minun makuuni. Siippa taas käyttää sitä, ja se tarkoittaa että on oltava kahta vessapeperia huusissa tarjolla.
Tuo K-kaupan sinikuvioitu Pirkka on soveltyuinut täällä kaikkein parhaiten jo vuosikymmenen ajan.- paperit.kunnossa
Pirkka on aika averagea, suunnilleen vastaavaa kuin Rainbowin peruspaperi. Kannattaa kokeilla Rainbowin Silkinpehmeetä. Siinä on laatupaperi,
- järkikäteen
Järkikäteen eli bideesuihku, kukaan muu kuin lidl käyvät pyyhkii vielä heh.
- pröisksiss
Kun se mahtuisi sinne pönttöön.....
- Vanhatajat
Muinoin ulkohuusissa pyyhittiin sanomalehdestä repäistyihin paloihin. Kiiltävä kuvalehti ei ollut hyvää.
- broope
Seiska on erittäin huonoa tähän tarkoitukseen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607492Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232926- 1421766
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671394- 1301134
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52715