On käsittämätöntä että jälleen kerran on kyseessä värisuoja, eli tämä bussitappelu. Muslimi käy kimppuun ja kun valkoinen puolustautuu tulee lopputili, käsittämätöntä. Onneksi muut kuskit tukevat menivät lakkoon.
Värisuojataas
Patasydänässä
4253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kristittyjä ja kristinuskoa ja kristittyjen jumalaakin saa haukkua vaikka kuinka paljon. Vaikka kadulle menisi huutamaan että kristittyjen jumala on saa--nasta, niin ei poliisi siihen puuttuisi.
Mutta autapa armias jos menee arvostelemaan juutalaisten jättiläismäisiä. maailmanlaajuisia pankkijärjestelmiä. Tai heidän sidoksiaan aseteollisuuteen. Tai viittaa Muhammedin 9-vuotiaan vaimon ikään, niin heti polisi ja oikeuslaitos reagoi.
Tämä katsotaan juutalaisvastaisuudeksi ja islaminvastaisuudeksi.
Kumpaakaan noista asioista ei ole erikseen laissa kriminalsisoitu, puhutaan vain yleisesti uskonrauhasta. Silti juuri lopetettiin kansallismielinen järjestö, ja oikeuden antamana kirjallisena perusteluna oli, että järjestö on juutalaisvastainen, ja se on yksi kieltämisen perusteluista.
Samaa aivopesua päntätään suomalaisten lastenkin kalloon, että islamilaisia ja värillisiä pitää kohdella erikoisen sallivasti. Heille on sallittava paljon laajemmin asioita, vaikka liputta matkustaminen ym., koska he ovat usein vähempivaraisia.
Ei tämä näin voi mennä. Joku arkisempi suhtautumistapa on otettava niin juutalaisuuten kuin islamiinkin. Ei ne ja niiden sopimattomat tavat ja köytös mitään kansalaisten kritiikin tai paheksumisen yläpuolella olevia asioita voi olla.
Kuusivuotias se pedofiili massamurhaajan Aisha oli, mutta täyttihän kolmea vuotta myöhemmin jo 9 vuotta.
Miksei vain yksinkertaisesti sanota, että maassa maan tavalla tai maasta pois. Kansalaisuus pois, jos tekee rötöksiä tai elää vuosia sossun tuella tai jos ei osaa kieltä usean maassaolovuoden jälkeen. Yksinkertaista, vai?
Suomessa ei pitäisi sallia sitä, että muslimimiehet saavat panna 9 vuotiaita pikkutyttöjä, sillä perusteella että tekihän profeetta Muhammed itsekin samaa, ja se on hyvä juttu islamissa.