suvakkipuolueiden kannatus laskee jyrkästi paitsi suomessa onko meillä maailman tyhmin kansa?
Kaikissa muissa maissa maailmassa
ElvisElää
572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meidän media aivopesee junttikansan.
Sellaista perässä hiihtelyä täällä suomessa.
Seurataan tarkoin esim. mitä Ruotsi tekee missäkin asiassa ja sitten tehdään samoin tyhmissäkin asioissa.
Ainoa jossa ei seurattu Ruotsia oli oman valuutan säilyttäminen ja juuri se olisi ollut viisasta viennin kannalta.
Jos olisi vielä uskallettu pysyä erossa EU:sta, niin vienti ei takkuaisi yhteen tärkeimmästä vientimaasta eli Venäjään.
Hitaasti hyvää tulee!
Se on varmaan vähän sama kuin ennen vanhaan oli vesirokon kanssa. Siihen sairastui ne jotka eivät olleet aikaisemmin sairastuneet.
Meillä on nähty mihin nämä "ei-suvakit" pystyy, kun pääsevät hallitukseen. Eivät mihinkään.
Historian suurin maahanmuuttovyöry Suomeen tapahtui, kun persut istuivat hallituksessa. He seurasivat tilannetta huolestuneena ja istuivat käsiensä päällä.
Suomessa on aina oltu ja tullaan ilmeisesti olemaan n.10 vuotta jäljessä sekä arvoissa että asenteissa muuhun maailmaan nähden. Tämä on vaan fakta, joka kuuluu tän jukuripäisen kansan luonteeseen. Tässä asiassa ei auta yhtään muka korkea koulutustaso, päinvastoin.