Kissantappaja Teemi Mäki

Kissantappovideo on tehty 27 vuotta sitten, Mäki on nykyään professori Aalto-yliopistossa. Tällainen on mahdollista vain Suomessa.
499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nykyään tuosta ei noin vain selvittäisikään, paljon on maailma muuttunut 27-vuodessa.

Äänestä

varmaan nekromantik katso opiskeluvideona ja tekikö oman,
no, sitä saa mitä tilaa kun katsoo nykysuomen tilaa, läpi sormien katsoen tehty rakenteet pohjalle, nyt on tätä romahtamisen aikaa

Äänestä

miksei irakin sotilaat katko kauloja tällaisilta, vaan viattomilta "artomikkosilta"?

Äänestä

Kissan tappaja kolmeksi vuodeksi vankilaan Turkissa -Suomessa siitä saa taideakatemian professuurin!!
Teemu Mäki paloitteli elävän kissan kirveellä, jonka jälkeen hän MASTURBOI kissan päälle.
07.05.2015 18:46, 22702 lukukertaa

Turkkilainen 21-vuotias kirjallisuuden opiskelija tuomittiin kolmeksi vuodeksi vankeuteen äärimmäisen väkivaltaisesta murhasta.

Uhrina oli İletki-niminen kissa, jonka mies oli ottanut huostaansa läheisestä kahvilasta. Tuomion ankaruus johtui teon poikkeuksellisesta väkivaltaisuudesta.

Mies kidutti kissaa ja tappoi eläimen helmikuussa 2014 puukottamalla, ja murhan jälkeen hän vielä ”viimeisteli” tekonsa murskaamalla eläimen pään. Ja kaiken kukkuraksi tekijä kuvasi tapahtuman videolle ja jakoi näytelmän internetissä.

Teemu Mäki tappoi kissan kirveellä ja masturboi tämän jälkeen kissan päälle!!
id52423-previewImage-52418-50

Vuonna 1988 Teemu Mäki hankki kissan Helsingin eläinsuojeluyhdistykseltä, ja hän allekirjoitti paperit siitä, että hän huolehtii kissasta jne.

Sopimuksessa oli myös pykälä, että kisaa ei saa lopettaa ilman että eläinsuojeluyhdistys tietää siitä…

No mitä tapahtui.
Teemu Mäki paloitteli elävän kissan kirveellä, jonka jälkeen hän MASTURBOI kissan päälle.

Tämän KAIKEN hän videokuvasi, koska kyse oli hänen mukaansa taideteoksesta. Ja tarvitseehan se uskoa, sillä Teemu Mäki nauttii / on nauttinut erilaisia apurahoja, joista suuri osa on veronmaksajien kassasta pois.

Lisäksi Valtion taidemuseo Kiasma osti tämän ”taideteoksen”, eli kissantappovideon käyttäen verorahoja noin 3.400 euroa (video on sieltä aikoinaan siirretty eteenpäin, ilmeisesti sponsorien painostuksesta).

Kotisivuillaan Teemu Mäki kertoo, että hän sai sakkoa noin 230 euroa kissan tappamisesta. Tätä sakkoa hän ei kuitenkaan maksanut vapaaehtoisesti, vaan sen joutui perimään ulosottovirasto.

Vaikka sakon vähentää Mäen saamista valtion kassasta annetuista rahoista, jäi Mäki hyvin voitolle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kuvottavaa kirjoitti:

Kissantappovideo on tehty 27 vuotta sitten, Mäki on nykyään professori Aalto-yliopistossa. Tällainen on mahdollista vain Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu