Sdp kannatus on noussut aivan kuten oppositio puolueen kuuluukin tässä vaiheessa. mutta ei lähelläkään sitä mitä johtavan oppositopuolueen kaannatus tulisi olle... Mutta käsi sydämelle ja miettimään mitä esimerkiksi esim Krista Kiuru on saanut aikaan muuta kun tuhoa....
KESKUSTA PITÄÄ SOSSUJA JALKAPUUSSA !
23
235
Vastaukset
- JÄRJESANA
VAIHTAKAA SE TAPARIKOLLINEN ANTTI RINNE VAIKKA NAISJOHTAJAAN
- Jäykätpuntussa
Antti Rinteen johtama SDP suoltaa nyt erilaisia aloitteita ja ohjelmia sellaista vauhtia, että hyvä jos edes vannoutuneimmat demarit pysyvät kärryillä. Keskellä aloitetulvaa voi kysyä äänestäjän kuluttajasuojan perään..
- Sossut
ovat hermostuneet kannatuksen alhaisuudesta..
Sossut kirjoitti:
ovat hermostuneet kannatuksen alhaisuudesta..
Paskanaamasyöttiläät, siis Älypeliä pelaavat maatalousloiset ja heidän lähellä loisivat mm. 14 000 maatalousvirkamiestä ja toimihenkilöä pelkäävät sitä, että tukiaisissa rypeminen ja loisiminen tulee vähenemään.
Kasvukivuissa kamppailevan Vantaan kaupungin ja kaupunkilaisten on pakko maksaa satoja miljoonia verontasausmaksua näille mitätömille syöttiläskunnille ja -maakunnille ja siellä loisiville varsinaisille elättietanoille.
- Keskustan.kärkihanke
"Krista Kiuru saanut aikaan tuhoa"
Kun esti kepulaisten huonon ja perustuslain vastaisen soten hyväksymisen?
Kepulaisilla oli kiire saada sekundasote hyväksytyksi, mutta Kiurun valppaus ja hyvä osaaminen esti suuren sekä kalliin vahingon syntymisen.- dsgfsdfgsdfgsdgf
Politikointi ei kuulu valoikuntiin se on päivän selvää..
dsgfsdfgsdfgsdgf kirjoitti:
Politikointi ei kuulu valoikuntiin se on päivän selvää..
Hyvä hyvä. Entä sinne hullujen huoneelle? Politiikka tarkoittaa yhteisten asioiden hoitoa ja hoitamista. Mites sinä suuri ajattelija siellä HH:lla asian käsität ?
Politiikka on yhteisten varojen kavaltamista itselle kuten Antti Kaikkonen ja syytesuojan saanut emärosvo Matti Vanhanen ja koko Suomen keskustan johto teki muiden muassa Kehittyvien maakuntin Suomi ry, Kehittyvä Suomi ry ja Nuorisosäätiön kanssa.
"PUOLUETTA JOHTAA PUOLIRIKOLLINEN POPPOO, JOKA VELJEILEE RIKOLLISTEN KANSSA, OTAA RAHAA MISTÄ VAAN JA SUHMUROI KUNTAKAAVOJA.." Ken lausui nämä totuudensanat
- Persupankon.jäähyväisiä
KUMMAJUTTU!
Käsi sydämmelle, kuuluko aloitus kepupalstalle?
Persuilevalle pankkomajurille tullut kiire häiriköidä palstalla, viime hetkeen asti, kun systeemit tulevat plokkaamaan hänen häiriköintinsä palstalta. Voi voi kun se saa suuren naurun aikaiseksi palstan käyttäjillä.- dsgsdfgsdfgsdgf
Ei vahinkoniloa tarvi peitellä, ainakaan tässä tapauksessa..
- KUUMAJUTTU
EROA ON VAIN MUUTAMA PROSENTTI, NIINPÄ HERMOSTUNEET REMARIT OVAT ALKANEEN HELPPOHEIKEIKSI..
"SDP:n puheenjohtaja Antti Rinne paljasti SDP:n vaihtoehtobudjetin julkistustilaisuudessa kuuluisan eläkelupauksensa hintalapun...
Rinteen mukaan realistinen arvio on, että alle 1400 euron eläkettä saavien nettotulojen nostaminen 100 eurolla kuukaudessa maksaisi 700 miljoonaa euroa.".. - ryysyrannan-juaseppi
Tarkoitatko Kainuun sossuja jotka ovat julistaneet yritystukien, maataloustukien, aluetukien ja isäntien tyttöminä Kajaanissa notkuvien kakaroiden sadan euron bonuksen olevan elintärkeitä.
- Kainoita
hesan ghettoja, ahneet kidat vaatii aina vain lisää,,,,,
- Nuorikommunisti
Antti Rinne on sata kertaa parempi kuin Sipilä!
- fdghdfghdfhdfh
ryppäämisessä, heh heh,,,,,,,,,,,,,,,
- jopi.herneinen
fdghdfghdfhdfh kirjoitti:
ryppäämisessä, heh heh,,,,,,,,,,,,,,,
Kainuun demarit juovat yhdessä kepuisäntien kanssa tukia vinkuessaan.
- Osmium76
Helppo juttu, ei siihen Päävatulaattori, aivokyrpiäisen, Juha Sipilän ja hänen hullujen huoneen joukkojensa neuvoja tarvita! Maatalous"yrittäjien", oikeimmin maataloussyöttiläiden loisimistuet ovat yhteensä noin 5 000 000 000 000 €/vuosi, siis viisituhatta miljoonaa euroa. Siitä voi ottaa ensimmäisenä vuotena puolitoista miljardia ja seuraavina yksi miljardi euroa/vuosi.
Suomalainen ruoka ei kallistuisi yhtään, mutta kauppatase paranisi kun maatalouden järjetön ylikoneellistuminen todennäköisesti vähenisi. Jontikoita, Nev Hollandeja, Fordeja Gaseja ja muita tuontikoneita tulisi jonkin verran vähemmän.
Valtraan se ei sanottavasti vaikuttaisi, sillä tukiaisissa rypevät maataloussyöttiläät ovat erittäin epäisänmaallista väkeä, heille ei kelpaa mikään kotimainen, paitsi TUKIAISET.- haanpää
Milläpä poistat, jos kaikki puolueet muiluttavat tuota vastustavia. Eikös se Akseli Koskelakin todennut suomalaiskepulaisuuden ytimen vastatessaan Janne Kivivuoren arvosteluun 'mökkeytymisestä' sanomalla, että 'Pitäähä sitä ihmisen syöräki'. Vihreät haluavat luomutilojen paronit round-up isäntien tilalle työläisen riesaksi.
Vai maaliman suurin rikollisjärjestö ja sen puheenjohtaja Päävatulaattori Juha Sipilä pitää SDP:tä jalkapuussa. Mikäs sen somenpaa kun rikollisjärjestö Suomen keskusta puhuu jalkapuusta, vanhasta rangaistusmenetelmästä.
Ihmisillä on aivokurkiainen, Suomen keskustan puheenjohtaja lienee aivokyrpiäinen, päävatulaattori Juha Sipilä, hän toi valiokunnan istuntoon yli 3580 sivua erittäin huonosti valmisteltua lakitekstiä ja sanoi: "Ja sitten äänestää rätkäyttään..." Sitä ennen hän nosti tarpeiksi tyhmän, jääräpäisen ja ilkeän Köntsäkaisa Heikkisen valiokunnan varapuheenjohtajaksi. Juha Sipilä tankkasi Köntsäkaisa Heikkisen päähän niin uskomattomia valeita, että oksat pois! Hän valehteli niin törkeästi että tunsin myötähäpeää. Voiko Itsenäisen Suomen kansanedustaja olla noin tyhmä ja mistään mitään tietämätön? Esimerkiksi Köntsäkaisa sanoi: "Aina kannatetusta ehdotuksesta äänestetään lautakunnissa, kunnanvaltuustoissa ja -halliuksen kokouksissa.." Voidaanko syöttiläskunnissa ja -maakunnissa tosiaan tehdä näin lakien vastaisia päätöksiä?
Tämä aivokyrpiäinen ja Köntsäkaisa eivät osaa edes alkeellisempia käytöstapoja ja eivät tiedä kokoustekniikasta ja siihen liittyvästä lainsäädännöstä enempää kun sika trigonometriasta.
Hevonen se heiniä rouskuttaa
sillä lailla ällä lailla rouskutta
Köntsäkaisa leukojensa louskuttaa
sillä lailla tällä lailla louskuttaa
Köntäkaisa kaalia rouskuttaa
sillä lailla tällä lailla ropuwskuttaa.- pankkopölhön.puuhaa
Pankkomajurin jutut ovat sitä luokkaa, että taitaa tuo "suuri sotasankarimme" suuressa sosialistien ja kommareiden pelossaan istua itse siinä jalkapuussa. Ymmärryksen tasosta kertoo sekin, ettei näköjään tuossa kommaripelossaan huomaa sellaista yhtä pientä nyanssia, että SKP on ollut jo hyvinkin pitkään pienpuolue ja ulkona eduskunnasta. Silti puhuu, kuin SKP olisi tekemässä suurta paluuta Arkadianmäelle.
- sadfsadfsadfdf
Luota mutta varmista, pätee kommunisteihin tänäkin päivänä..
- Quatermash
Kepulaisten nakkiautomaatti.
https://imgur.com/a/7lnJsNG - Muistakaa
maassa makaavaa ei saa potkia !
- Tuskaistaon
Vielä syyskuussa demareiden kannatus oli yli 22 prosenttia. Kannatuslukema ehti valahtaa jo 20,7 prosenttiin, mutta nyt demareita äänestäisi tasan 21 prosenttia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1151626
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988