Taidan vuokrata kassatalosta

sen ylimmän kerroksen asunnon ku niistä tuleekin vuokra-asuntoja ;)
12617
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Osta koko kerrostalo. Nyt sen vielä saisi halvalla, 25 vuoden päästä olisit rikas. 😁

Äänestä

Siinä olisi pakolaisille hyvät asunnot. Talo kun on ruma kuin mikä. En tuollaiseen laatikkoon muuttaisi vaikka joka huoneessa olisi kattokruunu.

1Äänestä
  • Höpö höpö, Seinäjoen komein vuokratalo se on.

    Äänestä

  • Kateus paistaa tuosta kirjoituksesta.

    Äänestä

Skördekin joutais notin mukaan.vaikka naapuriluukkuun.

Äänestä

NOTTI ostaa sen Kauhavalta saamillaan rahoilla, ylihinnoittelee vuokrat ja tyhjentää sinne Kauhavalta valioyksilöt, eihän noihin kämppiin ole varaa kuin "maahanmuuttajilla" ja tulo on varmaa, kun vuokrat maksaa sossu.
Näin se menee Helsingissäkin.

Äänestä

Nyt reiman pitäs tajuta mamubusinekesta jotain ja vuokrata tämä SPR:n käyttöön pakolaispoloille.

Äänestä

Tappio o; ) tulee konkurssi tai hotelli. :) vuokralaiset tuhoaa .

Äänestä

pitkän tähtäimen sijoitus on..vuokrat pitää olla aika korkeet kun on ytimes, kaksiot 500-600 mitä ylempänä sen korkeempi.

Äänestä
  • Yksiöt jo on 500€, eikä tarvitse olla edes ytimessä.

    Äänestä

Kaksiosta vois saada vuokraa varmaan 700-800 euroa. Asukkaat kuitenkin kikkailis kaikenmaailman tuet ja maksaisivat korkeintaan kolmasosan summasta itse...

Äänestä

maksimi tuki kaksioon on about 520. muistaakseni ei neliörajaa .mut yhdelle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jesssssssssssssss kirjoitti:

sen ylimmän kerroksen asunnon ku niistä tuleekin vuokra-asuntoja ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu