PITÄISIKÖ PERSUISMI KIELTÄÄ KOKO MAAILMASSA

näiden saatanallisten rikosten vuoksi ?
näiden puuhista ihmisoikeuksia vastaan.


https://fi.wikipedia.org/wiki/Le_Livre_noir_du_capitalisme
https://intokustannus.fi/kirja/liberalismin_musta_kirja/

Kapitalismin mustan kirjan mukaan se on tappanut 150 miljoonaa ihmistä 500 vuotisen historiansa aikana. Luku voi olla paljonkin alakanttiin, koska kaikki kapitalismin sotia ja vainoja tuskin on kirjattu.
33324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Persuismiin pitää kohdistaa samat toimet kuin natseihin ja fasismiin. Persuismi on vain Pohjoismaisen Vastarintaliikkeen ilmiöiden ruskeampi versio! Samaan tunkioon vaan kaikki moiset kurjuuden aatteet! Siitä se alkaa ihmiskunnan tie parempiin aikoihin!

Äänestä

Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

Ei mitään tervettä tuossakaan aloituksessa

Äänestä
  • Se näyttää tehtailevan useita juttuja päivässä ja päivystää sivulla 24/7.

    Äänestä

Persuismi kerää hoteisiin kaikenlaiset rasistit, homojen oikeuksien kieltäjät, luonnonsuojelun vihaajat, kansojen ystävyyden vihaajat, isänmaidensa petturit. Persuismi hyväksyy toimontaperiaatteeksi väkivaltaisen käyttäytymisen sekä armottoman valehtelun sitä arvosteleviin.

Äänestä
  • Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

    Ei mitään tervettä tuossakaan aloituksessa...

    Äänestä

Jos persuistinen politiikka 1960 luvulla ei olisi tuhonnut
suomalaista yhteiskuntaa, ajamalla suomalaisia pakoon Ruotsiin n. 400 000 ihmistä, Suomen väkiluku olisi nyt yli 6 miljoonaa.
Kaikkea pahaa se persuismi saakin aikaa prkele.

Jospa ruotsalaispersut sittenkin karkottavat suomalaissyntyiset matut takaisin kotimaahansa!!!!! Mitä sitten?

Äänestä
  • Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

    Ei mitään tervettä tuossakaan aloituksessa ..

    Äänestä

Persuismin olennainen politiikka on kansallisuusviha ja siihen liittyvä uskonto- ym viha.
Käänteisesti persuismi julistaa suomalaista kansallisuutta erikoiseksi roduksi kun Hitler Saksassa nosti germaanisyntyiset saksalaiset muiden kansojen yläpuolelle.
Persuismi siis olettaa muutaman miljoonan suomalaisen olevan jokin "Kaitselmuksen" synnyttämä erikoiskansa.
Persuismi ei näe sitä, että suomalainen kansanryhmä on ainakin sadan kansallisuuden sekoitus suomalaisella alueella on aina asunut useiden muiden kansallisuuksien ihmisiä. Kun peruskoulussa nukkuu, niin oppi katoaa ojaan.

Äänestä

Tässä persuismin maailmanlaajuisen tuhoamisen poliittinen ohjelma.

"täynnämamuja
5.10.2018
Ilmastonmuutos? Suomi kuseen ja köyhyyteen.."

Persuismi propagoi ilmaston saastuttamisen puolesta Vihreiden 24 foorumilla ja parjaa Vihreitä kun ne eivät yhdy siihen.
Persuismi haluaa hukuttaa maapallon paskaan. Yhtään näin typerää ei muista poliittisista liikkeistä löydy.
Johtajan ohjeiden mukaisesti "täynnämamuja" yhdistää maapallon tuhoamiseen matujen...tuhoamisen!!!!!! Viittaan Halla-ahon ohjeistukseen: Kaikkeen politiikkaan on sidottava mamujen epäinhimillisyys.

Äänestä
  • Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

    Ei mitään tervettä tuossakaan aloituksessa!!!

    Äänestä

Tämän linkin aloitus peräänkuuluttaa kouluopetuksessa vain matu- ja luonnonuojelun vastaisen opetuksen puolesta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15425341/suunnan-muutos-opetukseen-nopeasti!#comment-95196874

Linjaus on olletikin puolueen ja Johtajan näkemys. Kansalaisista tulisi kasvattaa barbaareja, jotka eivät tiedä mistään mitään. Heidän tulisi vain kuuliaasti sunnuntaisin istua kirkossa ja työssä tehdä omistajan käskyjen mukaan. Työntekijöiden harrastaminen mitään muuta kuin käskettyä työtä olisi kielletty. Työntekijöiden järjestäytyminen olisi rikos. He voisivat vain istua kirkon penkillä yhdessä ja kuunnella papin syntisaarnoja. Kaikki jäte ja kuona työpaikalta puhdistamattoman luontoon ja persuismi hykertelisi.
Kysykää Johtajan adjutantilta Sijoitusneuvojalta. Hän vahvistaa edellä sanotun.

Äänestä

Somalialainen persuismi ympärileikkaa 98 maan tyttöjen sukuelimistä. Se on maailmassa huippuluku.
Tällaista tointa ei voi hyväksyä eikä saattaa yleismaailmalliseksi. Somalia on yksi persuismin takapajuloita. Siellä vallitseekin persuismin oppi "Me Ensin".

Äänestä
  • Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

    Ei mitään tervettä tuossakaan kommentissa taaskaan..

    Äänestä

Latvian perSut ovat voittamassa vaalit.
Latviassa tämänpäiväisten parlamenttivaalien voittajaksi saattaa nousta populistinen Venäjä-mielinen koalitio. On kuulemma niin että ”Nykyiset ministerit eivät voi tarjota mitään hauskaa.”

Äänestä
  • Huhtasaari on ainakin koominen ja huvittava, vaikkei ministeriksi koskaan pääsekkään..

    Äänestä

Persut syötävät toisille arvot suuhun ja päähän valehtelemalla päin näköä toisten sanomiset. Niin ei saa tehdä mutta persut tekevät. Osaksi se johtuu hiedän kehnosta yleistietämyksestään mutta pääosin, koska puolueen johtajakin valehtelee niin pennut perässä.
Kansan kielellä sanottuna persut ovat paskan puhujia ja kansa tietää sen.

Äänestä

Jytky syö omat lapsensa ja persuismi on jo häviämässä.

Persuvapapaita alueita on Suomessa paljon ja määrä lisääntyy päivä päivältä. Persut on onnistuttu saamaan pois ammattiyhdistysliikkestä, mutta nyt Huhtasaari yrittää juurruttaa persuismia kouluihin. Kansa on kuitenkin tyrmännyt tämän yrityksen eikä persuismin tuloa kouluihin sallita.

Pidetään suomi suomalaisena ja puhtaana persuismin painolasteista.

Äänestä
  • Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

    Ei mitään tervettä tuossakaan kommentissa taaskaan

    Äänestä

Historia sen on moneen kertaan osoittanut, että persuismin kaltaiset aatteet pitäisi kieltää. Persuismi ei ole koskaan saanut aikaan muuta kuin täyttä kurjuutta ja pahuutta.
Se on Jeesuksen oikean käden Paholaisen käsikassara jolla se kurittaa ja iskee kansojen suonta verenhimossaan.
Afrikan tuhoaminen kokonaisuudessaan on perusimin ihanteena.

Äänestä

Persuismin ihmiskoetta toteutettiin Natsi-Saksassa /Italiassa ja Suomessa monen vuoden ajan, ja mikä olikaan lopputulos tuossa kymmenien miljoonien ihmisten vainoon, keskitys- ja työleireihin, kidutukseen ja teloituksiin johtaneessa persunatsieliitin johtamassa valtiomuodossa?
Suomessakin vuodessa persuismi toimitti vuonna 1918 prosentin väestön määrästä hautaan teloittamalla tai nälkään ja tauteihin tappamalla.
Nykyinen persuismi pitää ihanteena vuoden 1918 kansanmurhaa. Eivät kadu eivätkä anteeksi pyytele.

Äänestä

Et sitten oppinut, että NATO aseet ovat sota-aseita ja persuismi nojaa nato-aseisiin. Kun väitetään että NATO aseilla kun torjutaan sotaa niin Libyan ja Irakin tapaukset osoittavat natoaseiden tuovan kansoille valtavan määrän kurjuutta ja sodasta päättäneet saavat hallituksiltaan ja natolta prenikoita.
Persuismin ideologia nojaa siihen että aseita käytetään vähemmän kehittyneitä maita vastaan niiden varallisuuden ryöstämiseksi.

Äänestä
  • Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

    Ei mitään tervettä tuossakaan kommentissa ..

    Äänestä

Perussuomalaiset tuhosivat persuismin, kiitos siitä heille !

Paskakasa hajoaa itsekseen.

Äänestä
  • Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

    Ei mitään tervettä tuossakaan kommentissa

    Äänestä

  • sairasvasuri kirjoitti:

    Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

    Ei mitään tervettä tuossakaan kommentissa

    Itsehän noin itsestänne kirjoitatte, joten uhriutumismarinat veks.

    Äänestä

  • persapina kirjoitti:

    Itsehän noin itsestänne kirjoitatte, joten uhriutumismarinat veks.

    Sinustahan tässä, joten ole hyvä vaan !

    Äänestä

Eipä tuossa taida tarvii mitään kieltää. Aika on ajanut pölvästipersuismin ohi. Kahden persupuolueen ja uusnatsien yhteenlaskettu kannatus etenee kuin lehmän häntä. Joten se siitä sitten.

Äänestä
  • Hauska taas nähdä miten sairas tämä yksi ja sama persuisti-vasuri todella on.

    Ei mitään tervettä tuossakaan hyytävän sairaassa kommentissa.

    Äänestä

Perussuomalaiset on parhaita!

Äänestä

Persuismin ihmiskoetta toteutettiin Suomessa keväällä 1918 ja seuraavina vuosina. Kansa jaettiin kahteen rotuun; tapettaviin ja elätettäviin, kymmenientuhansien ihmisten vainoon ja, keskitys- ja työleireihin, kidutukseen ja teloituksiin johtaneessa persuistisen suojeluskuntajoukon johtamassa valtiomuodossa?

Lopputulos oli se, että kokeen järjestäjänä toimineen suojeluskuntaporvariston johto johto näki kokeen, siis heidän oman toimintansa oikeaksi ja kutsui varmuuden vuoksi saksalaisen sotavoiman peijaisiin. Ei yhtä ilman kahta. Pari vuosikymmentä myöhemmin persuistinen porvaristo liittoutui fasismiksi muuttuneen Saksan kanssa Euroopan valloittamispuuhaan, perusti kotimaahansa keskitysleirejä ja oli vähällä tuhota kansamme vereen.
Persuismin ideologiassa elää edelleen vahvana natsisymppaus. Fasismin aatetta ei millään tavalla kritisoida. Muissa maissa olevat väkivaltaa lietsovat oikeistopuolueet ovat persujen vahvoja liittolaisia vaikka jauhavatki "me-ensin" politiikkaa.
Päivänpolitiikassa persuismi on vahvasti hallituksen tukena työtätekevien oikeuksien polkemisessa.

Äänestä

Historia sen on moneen kertaan osoittanut, että fasismi sen persuistinen muoto pitäisi kieltää. Persuismi ei ole koskaan saanut aikaan muuta kuin täyttä kurjuutta ja pahuutta.
Se on oikea paholaisen käsikassara jolla se kurittaa ja iskee kansojen suonta verenhimossaan - persuismi tukee hallitusta palkkatyöläisten työehtojen heikentämisessä.

Äänestä

Persuismin suurin rikos ihmiskuntaa vastaan on asettua kapitalistimafian puolelle palkkatyöläistä vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vakavasti-harkittava kirjoitti:

näiden saatanallisten rikosten vuoksi ?
näiden puuhista ihmisoikeuksia vastaan.


https://fi.wikipedia.org/wiki/Le_Livre_noir_du_capitalisme
https://intokustannus.fi/kirja/liberalismin_musta_kirja/

Kapitalismin mustan kirjan mukaan se on tappanut 150 miljoonaa ihmistä 500 vuotisen historiansa aikana. Luku voi olla paljonkin alakanttiin, koska kaikki kapitalismin sotia ja vainoja tuskin on kirjattu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu