Espoossa grillijuhlat?

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005855536.html?ref=rss

Onko kädelliset ottaneet mallia ruotsista?
15253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Persujen vaalikampanja avattu. Ottivat mallia Ruotsista.

Äänestä
  • Vihervasemimston anargistit haluavat mediahuomiota itselleen.

    Äänestä

halpoja, joten antaa kulttuurin rikastua.

Äänestä

Suomikin kohoaa vähitellen humanismin suurvaltojen joukkoon.

Äänestä

Myöhästynyt sääennuste kertoo että espoossa oli yöllä hellepiikki ja ukonilma.

Äänestä

Ai että minä nauran mahallani. Lisää tällaista kiitos. Paljon lisää.

Äänestä

Suomeen tilatut ISIS-terot vain yrittävät pysyä lämpiminä

Äänestä

Matutus alkaa näkymään.

Äänestä

HS "ESPOON Matinkylässä on aiemmin ollut useita tahallaan sytytettyjä autopaloja. Muun muassa viime kesäkuussa pelastuslaitos sai hälytyksen täsmälleen samanlaisesta tapauksesta kuin nyt. Tuolloinkin viisi autoa paloi kahdessa eri osoitteessa Matinkylässä."

Äänestä

Sattunut viallisia akkuja pariin autoon ja palot levinneet niistä.

1Äänestä
  • Niin varmaan. Onhan virallisesti todettu että lyijyakut ovat herkkiä syttymään itsestään.

    Äänestä

juu tästä ei sitten uutisoida enempää, sano päällikkö.

Äänestä

Tämä ei sitten mitenkään liity yhtään mihinkään.

Äänestä

Sähkövikoja, viileä ilma yöllä on aiheuttanut ne.

1Äänestä

Jos pyörä sytytti rivitalonkin palamaan, niin miksei joku auton akkukin, se saattoi sytyttää kahdessa eri paikassakin palon, etäsytytyksen avulla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rikas.kulttuuri kirjoitti:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005855536.html?ref=rss

Onko kädelliset ottaneet mallia ruotsista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu