He nimittävät vastustajiaan populisteiksi, kansallismielisiä rasisteiksi ja ovat nyt muslimisoittamassa Eurooppaa. Vaarallinen tie on siis edessä, rauhaton aika.
Eli EU-politiikkaa ei kansan mielipide kiinnosta, vaan suuryritysten, elitistien ja sen he kyllä näyttävät selvästi. Suuryritykset kuvittelevat tekevänsä yhä suurempaa voittoa kehitysmaalaisella orjatyövoimalla. AY-liikkeet ovat suurin uhka EU-elitistille.
Populismi, kansan mielipide on heille mrkkyä !
Sanokaapa miksi kansoissa on niin paljon tyhmiä, elitistejä äänestäviä ?
Aina uskovat samoihin suhareihin.
No heidät on aivopesty tietysti uskomaan noiden sanomaan eikä heillä paljon oma ajatus juokse päässään.
Eli EU-politiikkaa ei kansan mielipide kiinnosta, vaan suuryritysten, elitistien ja sen he kyllä näyttävät selvästi. Suuryritykset kuvittelevat tekevänsä yhä suurempaa voittoa kehitysmaalaisella orjatyövoimalla. AY-liikkeet ovat suurin uhka EU-elitistille.
Populismi, kansan mielipide on heille mrkkyä !
Sanokaapa miksi kansoissa on niin paljon tyhmiä, elitistejä äänestäviä ?
Aina uskovat samoihin suhareihin.
No heidät on aivopesty tietysti uskomaan noiden sanomaan eikä heillä paljon oma ajatus juokse päässään.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Medialla on liikaa valtaa: he pystyvät aivopesemään ihmiset uskomaan valheisiin. HS on tunnettu tästä ylimielisyydestään. He elitistisinä nirppanokkina antavat ymmärtää, että kansa on tyhmää, junttia, umpimielistä ja sivistymätöntä, jos se ajattelee tai tekee vastoin heidän näkemystään. Ja kuka nyt haluaisi olla tyhmä. Vähän kuin keisarin uudet vaatteet: vain älykkäät pystyivät näkemään ne, ei kukaan kehtaa tunnustaa, että keisari on alasti.
Hesarilla on omat ihanneihmisen mallinsa: esim. vegaani tai kasvissyöjä, sivistynyt, korkeakoulutettu kaupunkilaisnainen, joka halaa sateenkaariporukkaa ja "oikeita" vähemmistöjä, avomielinen ja suosii maahanmuuttoa eikä koe pelkoa muukalaisten edessä.
Propagandistinen stereotyyppi taas persusta, jollainen kukaan ei tahdo olla on juntti, yksinkertainen, ahdasmielinen, uskoo johonkin niinkin lapselliseen kuin kristinuskoon, kannattaa perusarvoja, konservatiivi, Eu-vastainen änkyrä, pelkää ja vihaa maahanmuuttajia, "öyhöttää" vihapuhetta netissä ja toreilla. Käyttäytyy huonosti ja on väkivaltainen juoppo. [Ei hienosti fancy-huumeiden viihde- ja bilekäyttäjä.] Syö lihaa ei sirkkoja, ja tietenkin vanhanaikaisen hetero.
Tällä perusasettelulla Hs manipuloi ihmisiä oman tahtonsa mukaan ja monet Hesarin hyödylliset hölmöt menevät mukaan ja trollaavat netissä kuinka persut on juoppoja/tyhmiä ja eivät ainakaan äänestä heitä.
On jotenkin kiiltokuvamaisen sallittua äänestää vanhoja puolueita ja kammottavan pelottava loikka äänestää muita puolueita, joita valtamedia ei ota tosissaan.
Olipa oikeaan osunut kirjoitus.
Totta kai korkeakoulutus ja oppineisuus on arvostettua ja sitä pitää arvostaa. Yliopistopiirit ja korkeasti koulutettu tiedeväki sekä älymystö yleensäkin muodostavat maan parhaimmiston. Koulunsa amikseen jättänyt suomalaismielinen rasisti nyt vaan on juntti jollainen kukaan täysjärkinen ei halua olla, eikä kukaan halua samaistua isänmaallisen rasistipaskasakin arvoihin. Pysyn itsekin kaukana isänmaallisista ja olen potkinut kaikki vähänkään isänmaataan rakastavat idiootit pois facebook kavereistani ajat sitten. Piirini ovat vasemmistolaisia ja korkeakouluihmisiä sekä vapaaehtoisten humanitääristen avustusjärjestöjen piirejä.
arvostalevat ennen kuin muut hetii arvostella heitä,
Olen jo pitkään ihmetellyt miten helposti valtamedia (valemedia) heittää tuon populisti sanan joihin vastustajiinsa. Tänään oli jossakin se presidentin valinta, niin toinen oli jo populisti median mielestä. Pitääkö ruveta muiden myös nimittämään vaikka Yleä populistimediaksi joka käänteessä, ennen kuin he huomaavat omat taipumuksensa.
EUn+tavaksi+tullutta+korruptiota+tutkivat+toimittajat+"katoavat"+ja
interpolin+johtaja+katoaa+ja
80%+suomalaista+syö+rauhoittavia
ettei+vaan+kukaan+vastusta+pakkoliittoa+euvostoliiton+kanssa
kuka+ja+mitä+seuraavaksi.
Neukku+malliin+haetaan+kohta+kotoa+ja+mielellään+yöaikaan
jos+on+väärää+mieltä
britit eivät olleet eu eliitin höynäytettäviä, siksi brexit voitti.
ulkoisilla uhkakuvilla kahlitaan kansa kideellä tiedustelu laki tiedustelu tili valvonta ilmasto verot liikkumiseen ja sanan vapaus rajoitus,