Lohjan tulisi olla...

Lohjan tulisi olla ajan hermoilla nyt kun Helsinki vaikeuttaa yksityisautoilua kameroilla ja parkkipaikattomuudellaan. Useat yritykset uhkaavat siirtyä muualle sekä useat ostoksilla käyvät vaihtavat asioimis kaupunkiaan. Itselle viimeiset Helsinki kohteet ovat olleet Hietanimen hautausmaa Reinin liha ja Tallinnaan menevät laivat, nyt jäljelle on jäänyt vain laivat, Hietanimeen menen vain omalla vuorolla.
3248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kirjoittaja on oikeassa: Lohjan on palattava vuoden 2011 tilanteeseen, jolloin kirkon ovessakin oli muistutus parkkikiekon käytöstä ja väristä: kiekon on oltava sininen eikä esimerkiksi vihreä.
Kuinka suuret tulot Lohja tällä neuroottisella parkkikiekko -päähänpinttymällään ryöväsi viattomien ihmisten rahoja? Sitten tuli uusi hallitus ja normien purku -talkoot ja Lohjan rahastus sai nolon lopun: jopa punainen itse värkätty "parkkikiekko" on laillinen.
En ole missään muualla törmännyt yhtä suureen parkkipaikkahysteriaan kuin Lohjalla. Ja vielä joku kehtaa yrittää paluuta "ajan hermolle" eli lohjalaiseen pysähtyneisyyden aikaan.

Äänestä
  • Miksi syytät parkkikiekon väri pelleilystä Lohjaa?

    Äänestä

Lohja herätys, liikkuminen stadiin loppuu. Mitä palveluja tarvitsemme ettei sinne tarvitse mennä lainkaan. Työpaikat sieltä siirtyvät pois paitsi pizzeriat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poispois kirjoitti:

Lohjan tulisi olla ajan hermoilla nyt kun Helsinki vaikeuttaa yksityisautoilua kameroilla ja parkkipaikattomuudellaan. Useat yritykset uhkaavat siirtyä muualle sekä useat ostoksilla käyvät vaihtavat asioimis kaupunkiaan. Itselle viimeiset Helsinki kohteet ovat olleet Hietanimen hautausmaa Reinin liha ja Tallinnaan menevät laivat, nyt jäljelle on jäänyt vain laivat, Hietanimeen menen vain omalla vuorolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu