Vihreät sekoilevat joka asiassa.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/6bfd1115-c670-4c65-9f4f-da5485e50334/

Vihreiden politiikka ja olemassaolo on perustunut ihmisten pelotteluun ydinvoimalla. Nyt Soininvaara haluaa niitä, jopa asutuskeskusten lähelle.

äänestäjän, joka on nuori on vaikea valita Vihreää liittoa puolueksekseen. Mistä voit tietää, mikä heidän kantansa on muutaman vuoden kuluttua?

Ihmiset ovat huomanneet vihreiden sekoilun ja antavat heidän läpsytellä ilman äänestäjien tukea.

6

168

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No nuo vihreät pyörii ja ei pyöri, kun tuulivoimalat Suomessa noiden aatteidensa kanssa tuulee ja ei tuule.

    • Riistääköyhiltä

      Kyllä ne vie köyhältä aina vaan enempi ja enmpi. Asun maalla josta 17 km kaupoaan ja muihin palveluihin, auto ainut mahdollinen kulkupeli. Linkkari vuorot jo lopetettu 10 v takaspäin. Olettaako ne pyörällä ihmisten kulkevan 20 asteen pakkaseski maitoo ja leipää hakeen. Hesinkin varmaan eriasia, mutta en äänestä en missään muodossa näitä pienituloisten muutenkin tiukillaolevien ihmisten kurjistavaa puoluetta EN EN

      • NehänOlettaa

        Heille on pääasia, kunhan lärvi lätkättää ja taksi vie ja toinen tuo, On niillä niin kliffaa taputella hinttien perseitä, että ne vihreitä sitten äänestäisi, mutteivät älynny, että heterot ei enää heitä äänestä, niin tappiota tuli 100 kertaisesti :)


    • puolet.kivihiiltä

      Kun stadin vihreät joutuvat joskus ehkä 10 vuoden päästä luopumaan rakkaasta halvasta kivihiilestään, ei jää montaa vaihtoehtoa, joko palellaan tuulivoimalla ja tai lämmitellään ydinvoimalla.

      • No eikä ne anna rakentaa lisää uusiutuvaa vesivoimaakaan. Ne aina esittävät, että vesvoimalat estää kalojen nousua kutujokiin. No miten ihmeessä Ruotsin puolella Pohjanlahtea ne lohet osaa nousta vesivoimaloiden ohi kutupaikoilleen ?


    • Vihreät haluavat vaihtaa sähköautoihin. Sähköä ei kuitenkaan saa tuottaa ydinvoimalla, kivihiilellä, öljyllä, turpeella, metsiä hakkaamalla ei edes tuulivoimalla.
      Ainut mahdollisuus on saada sähköä, on liittää kuntopyörät sähköverkkoon.
      Pyöriä polkemaan tuotetaan sitten riittävästi pakolaisia. Siinä on Vihreiden ratkaisu sähköntuotantoon? Saako läpsimällä sähköä, jotta voidaan vaihtaa taxit sähköllä kulkeviksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      48
      1240
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      13
      965
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      957
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      648
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      73
      635
    6. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      441
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      420
    8. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      413
    9. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      23
      407
    10. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      389
    Aihe