https://www.suomenuutiset.fi/maahanmuuttajien-serkusavioliitot-huolestuttavat-saksassa-vastasyntyneita-kuolee-maahanmuuttajalahioissa-tuplasti-enemman-muualla/
Maahanmuuttajien serkusavioliitot huolestuttavat Saksassa.
Maahanmuuttajien serkusavioliitot huolestuttavat Saksassa.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
Ketä on islam?
Ketä???????? Voi herranjestas taas tuota sivistyksen määrää:)
Sukurutsa on yleistä muslimien joukossa joka puolella, kaikissa maissa. Samoin kuin lapsiavioliitot.
Mutta sitähän ei jukkis usko, vaan hänen mielestään serkkuavioliitot ovat suomalainen ongelma.
nuo hommat on iha kantaväestössä suomessa jokapäivää.ja enempi 1900 luvun vaihteessa käytäntö.lapsavioliittoja ei sallitta mut lapsiisa sekaantujia-ja ym alaikäsiin suvunpiiristä on vain jäävuorenhuippu mikä julkisuuteen tulee.et jonnijoutavaa esiintuomista ku että suomen lapsistakaa huolta kanna.ja miehethän tään tekee.nillukat jonnijoutavat paskat.
Noh,noh suvakki:) etkö ihan oikeasti parempaan pysty:) PELLE:)))))hihhihihii!
Niinpä. Varsinkin rantaruotsalaisemme ovat degeneroituneet, koska eivät halunneet sekaantua suomalaisiin ali-ihmisiin. Suomenkielisten geenipohja on poikkeuksellisen laaja ja muutenkin väkeä enemmän , joten meillä ei ole ollut samaa ongelmaa.
EI TODELLAKAAN OLE OLLUT!
Suomalaisten parissa serkusavioliitot tai lisääntyminen on ollut äärimmäisen harvinaista. Siitä sai kuolemantuomion aina 1700-luvulle saakka. Myös sen jälkeen tälläinen oli paheksuttua ja serkusavioliittojen määrä on on ollut prosentin murto-osia maassamme. Sata vuotta sitten harvinaisempaa kuin nykyään.
Opiskele historiaa, äläkä heitä mitään mututuntumaa!
Päällikkö Muhamatti itsekin harrasti serkkunaimista eli islamissa se on sallittua.
Maailmanmattiko?
Islam ja siihenliittyvät kulttuurit sekä niitä palvovat kehitysmaamuslimit ovat kaiken arvostelun yläpuolella..... kaikki niiden arvosteslu on fasismi natsirasismia..... Nämä lapsiavioliitot, moniavioisuus, kunniamurhat, silpomiset, radikalisoitumiset, Islamin mukaiset rinnakkais yhteiskunnat, kaapuuihin ja naamareihin pukeutumiset jne jne ovat kulttuurinrikkautta jota Suomi tarvitsee.....
Sukurutsaus on tosiaankin yleistä muslimien keskuudessa, kuin myös mustalaisten ainakin jos uskomme ihmis-ken Joni Virtasta (mustalainen Itsekkin).
Ja miksipä emme uskoisi?.
Henkilökohtaisesti en ole yhtään huolestunut vastasyntyneitten kuolemista maahanmuuttajalähiöissä.
Muslimille kelpaa jopa kanat ,lehmät, suvakit ja autot. Niin mikäs ihme joku sukulaisen pökkäisy nyt sitten on?
Ei tarvitse mennä sataakaan vuotta ajassa taaksepäin, kun lähes kaikissa Suomen maaseutukylissä niiden alkuperäiset kanta-asukkaat olivat jotakin kautta sukua keskenään.
Ja sen seurauksena meillä on vieläkin noita heidän heikkogeeneisiä peruskantasuomalaisia jälkeläisiään. Tosin iso osa heistä on joutunut olosuhteiden pakosta muuttamaan kotiseuduiltaan asutuskeskuksiin, mutta sama heikko perimä vaivaa heitä sielläkin kuin parantumaton sairaus ikään.
Olet siis käynyt peilin edessä ja tehnyt tarkkoja huomioita itsestäsi.
Hyvä niin.
Linkki?
Oops olinkin laittanut väärät linkit, tässä oikeat :
https://www.stat.fi/til/evaa/2007/evaa_2007_2007-04-03_kar_058.pdf
https://www.stat.fi/til/evaa/2007/evaa_2007_2007-04-03_kar_056.pdf
Hienoa , että korjasit virheesi. Kiitos siitä.
"Kirjoittaja on kielitieteilijä ja siten ihmisen genomin suhteen yhtä amatööri kuin sinä tai minä. "
"Ei hyvät veljet, ei näin. Ei kielitieteilijästä tule biologia..."
Kuuleppa neropatti. Onhan sinustakin tullut FILOLOGI ja sata muuta ammattia. Joten pidäisitkö hieman pienempää suuta?
Ja tuttu maailmanmatin fraasi "pää punaisena" sen kuin jatkuu ja jatkuu. Vaihda levyä. Nikkisi jo vaihdoitkin.
Ei pelkkä kielitieteilijä , laajemminkin :
"Fennougristiikka on yliopistollinen oppiaine. Kapeassa merkityksessä fennougristiikalla tarkoitetaan suomalais-ugrilaisten kielten vertailevaa historiallista tutkimusta, laajemmassa merkityksessä mitä tahansa filologista tutkimusta, joka koskee suomalais-ugrilaisia kieliä ja myös suomalais-ugrilaisia kieliä puhuvien kansojen kulttuurin ja historian tutkimusta." (Fennogristikka- Wikipedia)
Wikistä tarkistamalla olisit itsekin huomannut " kulttuuri ja historia " -sanat. Vähättelet silti, itseäsi ylistäen. Ja tapojesi mukaisesti persuja haukkuen. Hyi.
Lukaise toiseksi viimeinen kommentti
https://keskustelu.suomi24.fi/t/9973283/rautalankakauppiaan-uskottavuuden-salto-mortale
Liukkaasti poistettu joka kerta gubtamaisestiko?
Jollekin kuuma peruna poistattaa toistuvasti lähdeviitteet, jotka eivät olleet lukion oppikirjoja vaikka niin väitti.
Nämä kyseiset linkit taas puolestaan kertovat sen mitkä alueet eivät ole enää niin taantumuksellisia mitä aiemmassa linkissäni tummemman siniseksi värjätyt alueet.
Vai niin. Et ole alkuperäinen nikki vaan feikki. Normaali vihervassarihuijari. Hehheh.
sukurutsaustahan niissä Lestiksissäkin on /( pääministeri-lahkot/ J.P.....), - melkoinen "yhtäläisyys" lestis-uskonto isis - uskonto