Raamatun "ennustukset" ovat huijausta!

Sanojeni tueksi tässä videoni aiheesta:
https://www.youtube.com/watch?v=j1bMG--J1Ks

Tiedän etteivät hardcore-kristityt ajattele siinä määrin että voisivat ymmärtää mitä sanon, mutta ehkä täällä on kristittyjä, jotka kykenevät rationaaliseen ajatteluun ja saavat tästä jotain irti. Keskustelu alkakoon!

5

303

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hurjanaamari

      Uskovaisten kannattaa kuunnella ei katsoa, ettei rupea pelottamaan.

    • Paskaasyötät

      Otappa lääkkeesi.

    • serious

      Katsoin ensin videosi "Luopion päiväkirja 1". Kuulosti ikävältä että koit Jumalan olevan rikollinen, joka pistoolilla uhaten pakotti helvetillä pelotellen sinut uskoon. Itselläni on Jumalasta kokemus rakastavana Isänä. Soisin sen kaikille.

      Äänenlaatu on kyllä huono tuossa videossasi. Vendetta-naamio ei minusta lisää uskottavuuttasi. Mihin sitä tarvitaan? Ethän nyt kuitenkaan ole ristiretkellä mitään tappokoneistoa vastaan, joka tulisi sinua noutamaan tms.

      Itse luotan Raamatun paikkansapitävyyteen. Taidan jättää tästä aiheesta kiistelyn tällä erää väliin. siunausta sinulle.

      • Tappokoneiston virkaa toimittaa paikkakuntani uskonnollinen väestö joka saattaisi vetää herneen nenään siitä että kunnallisessa toimessa työskentelevä henkilö kehtaa avoimesti arvostella heidän uskontoaan. Voipa olla että töitä ei maagisesti enää tarjottaisi sen jälkeen.
        Videon äänenlaatu oli kamala, ykkösmikki petti, enkä tahtonut kuvata koko hommaan alusta sen takia. Niinpä piti kelpuuttaa tuo surkea ääni.
        Jos UT:a siivoaa pois kaiken jumalan rangaistukseen ja helvettiin liittyvän materiaalin, kovin paljoa ei jää jäljelle. Kristinuskon keskeisin sanoma onkin että iso pomo tuolla jossain ei tykkää sinusta, ja jos et nyt heti paikalla usko isoon pomoon ja pomon poikaan ja omista elämääsi heidän palvomiselleen, niin iso pomo heittää sinut tuleen palamaan. Sinne minne joutuvat kaikki ystäväsi ja rakkaasi, jotka eivät usko ison pomon olemassaoloon. Aika karmivaa!
        kun pelko lähtee, katoavat myöt syyt uskoa.
        toisaalta aika surullista.


    • GiveMeAFuckingBreak

      Vittu, että on lapsellinen jätkä. Istuu naamari päässä ja volisee jotain mistä ei saa selvää.
      Olen varma, että sinulta ei videosi perusteella voida viedä ainakaan työpaikkaa.
      Larppaa seuraavassa muumipeikkoa. Pidättele kaksi viikkoa paskaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1660
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1162
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      896
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      538
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      508
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. 34
      414
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe