Hyviä uutisia Saksasta, Merkelin aika pian ohi
tervemenoa
14263
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
iltapillerit!
Mitähän kristittyjä ne Merkkeliläiset edustavat kun musulmanneja tuodaan miljoonittain ilman paperia euroopan suurinpaan talousveturiin?
Merkell ja kumppanit ovat kaappimuslimeja.
Musulmaanit saa talouden pyörimään polttamalla autoja ja raiskaamalla, valtiohan ne raiskauskorvaukset joutuu maksamaa, veroja pitää korottaa ja valtion talous kasvaa.
Ei auta kun samanlaiset hullut tulee AINA tilalle.
Kuinkahan ne siellä Saksassa nyt pärjää ku mummeli lähtee kutomaan villasukkia ja Junkkeri piiloutuu punkkeriinsa lopullisesti?
Onko se hulluutta jos halutaan muutosta tähän nykyiseen matutushulluuteen? Järki uskoakseni palaa Eurooppaan vielä.
Hienolta+näyttävät+toteutuneet+lukemat.
CSU+..,,,.+-11,5%+...++-->+36,2%
SPD+......+-11,5%+...++-->+9,6%
Vihreät+...++9,5%+...++-->+18,1%
AfD+......++10,9%+...++-->+10,9%
https://wahltool.zdf.de/wahlergebnisse/2018-10-14-LT-DE-BY.html?i=1
Nationalistiset,+kansallismieliset+kansalaiset+tuulettavat+nyt+Saksaa+ja+koko+Eurooppaa.
Se tuo vihreä aate on peräisin natseilta. Olisko tässä kannatuksen nousussa jotain yhteistä tuon kanssa?
Merkel on lapseton vanhus, joka sai hoivavietin nuoriin muslimi miehiin 2015 muslimi invaasion alkaessa.
Ämmä olisi pitänyt polttaa roviolla jo vuosia sitten.
Vihreille+jytky+(18+%).+Hyvä+uutinen!
No sittehän ne saa polttaa Saksassa kivihiiltä edelleen Helsingin malliin.
maahan muutto teki vaaleista odotetun loppu tuloksen eri maissa,