Lentokentäntien kiertoliittymä

Nyrkilläpäähänautollayli

Fiksu ja älykäs poika ohjaamassa liikennettä keskustasta päin tultaessa. Huuteli saatanaa ja varmaan äitiäänkin isoon ääneen, kun en tajunnut heti ajaa vastaantulevien kaistaa ja kääntyä kiertoliittymästä vastakkaiseen suuntaan. Poikahan on suomalaista ministeri ainesta. Harmi, että joutuu tuolla ohjailemaan liikennettä. Minimoikaa liikenteen vaarat ja äänestäkää poika eduskuntaan.

Työnsä ja ilmeisesti opintojensakaan perusteella lahjoja ei oikeen muuhun kun kielletty ajosuunta merkin heilutteluun. Mutta kiva, että tuollaisetkin saadaan mukaan työharjoitteluun ja kikyn piiriin? Meillä Suomessa ei ole edes kitkatyöttömyyttä, koska olemme maailman paras hyvinvointivaltio. Kaikki maailman ihmiset haluavat muuttaa Suomeen. Eikö sekin jo jotain kerro?

5

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FiksuÄlykäs

      Suhteillako järkkäsit poikas liikenteen ohjaus hommiin

    • Vähänrajaa

      Siis Haloo...haukut täällä muita .kun itse olet mokannut!!Häpeä!!

    • Näin_se_on

      Jos se on tyhmä, joka heiluttaa kiellettyajosuunta-merkkiä, niin se vasta tyhmä on, joka ei osaa sitä lukea.

      • Anonyymi

        Hankala tulla Pirkkalan kentälle Lempäälästä päin.
        Onneksi uusi suora Vt3 toteutuu.
        Kiitos Elyn suunnittelijoille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hankala tulla Pirkkalan kentälle Lempäälästä päin.
        Onneksi uusi suora Vt3 toteutuu.
        Kiitos Elyn suunnittelijoille.

        Ei siinä mitään hankalaa ole. Jos autoilu on hankalaa, niin kannattaa tulla taksilla. Lempäälän keskustasta on muuten lyhyempi matka kentälle Pirkkalantien kautta Nurmin läpi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3603
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2244
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1875
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1619
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      16
      1576
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      81
      1278
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe