Katsoitko eilen Jerusalem uutiset?
Vastaukset 16
- kaunista_
Jos et katsonut, tässä linkki
http://www.tv7.fi/vod/player/63768/- kiitoslinkistä
kiitos.
Miksi tuota härskiä propagandaa pitäisi katsoa?
Olihan tuo hieman härskiä laittaa Turkista vapautettu Bronson siunaaman Trump uutisissa joiden pitäisi kertoa uutisia Israelista.
Jean-Pierre.Kusela kirjoitti:
Olihan tuo hieman härskiä laittaa Turkista vapautettu Bronson siunaaman Trump uutisissa joiden pitäisi kertoa uutisia Israelista.
Niin, sekin vielä. En heti nimestä hiffannut että kyseessähän on juuri tuo Turkin vangitsema ja vapauttama pastori.
- stallarille
vai kelpaa sinulle vain vassupropaganda....
RepeRuutikallo kirjoitti:
Niin, sekin vielä. En heti nimestä hiffannut että kyseessähän on juuri tuo Turkin vangitsema ja vapauttama pastori.
>> En heti nimestä hiffannut <<
Eipä kumma, kun kyseessä onkin Andrew Brunson, eikä Andrew Bronson.- uskiksen.ketju
qwertyilija kirjoitti:
>> En heti nimestä hiffannut <<
Eipä kumma, kun kyseessä onkin Andrew Brunson, eikä Andrew Bronson.Taisi olla usko.vaisen aloittama ketju.
- viimeinen.tuomio.2
qwertyilija kirjoitti:
Mahdollisesti.
Mitä sitten?
- Grattitude
Kyseessä lienee se, että Bronson kiitti Trumpin vapautuksista. Myös juutalaiset kiittivät amerikkalaisia kun heidät vapautettiin keskitysleireiltä. Yleensäkin kiitollisuus on hyvä asia, myös kirkon piirissä noin yleensä hyväksytään kiitos ja kiitollisuus.
""Varokaa tuomasta hurskaita tekojanne ihmisten katseltavaksi, muuten ette saa palkkaa taivaalliselta Isältänne."
- grattitude
YksinkertaistaEiköVain kirjoitti:
""Varokaa tuomasta hurskaita tekojanne ihmisten katseltavaksi, muuten ette saa palkkaa taivaalliselta Isältänne."
Hyvää Raamatun Sanaa taas! Kiitoksia tietenkin jo pelkästään kohteliaisuussyistä voimme ottaa vastaan ja sitten todeta, että kiitä vaan Jumalaa, sillä Hän on kaiken hyvän takana.
Olen joskus eri dokujen kautta nähnyt kuinka kiitollisia juutalaiset olivat USA:n sotilaille, kun ajoivat sadistivartijat tiehensä. Eli tästä saa vähän kuvaa mitä ihminen tuntee, kun hänet vapautetaan tyrannien kynsistä. Kiitollisuus on hyvä asia ja kirkon papitkin suosivat kiitosta ja kiitollisuutta joissain toisissa yhteyksissä kuitenkin. Myös lapsia ainakin ennenvanhaan opetettiin kiittämään. Itse en näe mitään pahaa kiittämisessä.
- nostoa
Nostetaan ArtoTTT:lle.
- nostoa.nostolle
kannatetaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 108664
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?63504- 35482
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha70429Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!21419- 152414
Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett38399Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät30394Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä
Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust5391- 20371