Andrew Bronson siunasi presidentti Trumpin

kaunista_

Katsoitko eilen Jerusalem uutiset?

16

177

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaunista_
      • kiitoslinkistä

        kiitos.


      • usko.vainen

        Kannattaa katsoa kokonaa nuo uutiset 🤓


    • Miksi tuota härskiä propagandaa pitäisi katsoa?

      • Olihan tuo hieman härskiä laittaa Turkista vapautettu Bronson siunaaman Trump uutisissa joiden pitäisi kertoa uutisia Israelista.


      • Jean-Pierre.Kusela kirjoitti:

        Olihan tuo hieman härskiä laittaa Turkista vapautettu Bronson siunaaman Trump uutisissa joiden pitäisi kertoa uutisia Israelista.

        Niin, sekin vielä. En heti nimestä hiffannut että kyseessähän on juuri tuo Turkin vangitsema ja vapauttama pastori.


      • stallarille

        vai kelpaa sinulle vain vassupropaganda....


      • RepeRuutikallo kirjoitti:

        Niin, sekin vielä. En heti nimestä hiffannut että kyseessähän on juuri tuo Turkin vangitsema ja vapauttama pastori.

        >> En heti nimestä hiffannut <<

        Eipä kumma, kun kyseessä onkin Andrew Brunson, eikä Andrew Bronson.


      • uskiksen.ketju
        qwertyilija kirjoitti:

        >> En heti nimestä hiffannut <<

        Eipä kumma, kun kyseessä onkin Andrew Brunson, eikä Andrew Bronson.

        Taisi olla usko.vaisen aloittama ketju.


      • uskiksen.ketju kirjoitti:

        Taisi olla usko.vaisen aloittama ketju.

        Mahdollisesti.


      • viimeinen.tuomio.2
        qwertyilija kirjoitti:

        Mahdollisesti.

        Mitä sitten?


    • Grattitude

      Kyseessä lienee se, että Bronson kiitti Trumpin vapautuksista. Myös juutalaiset kiittivät amerikkalaisia kun heidät vapautettiin keskitysleireiltä. Yleensäkin kiitollisuus on hyvä asia, myös kirkon piirissä noin yleensä hyväksytään kiitos ja kiitollisuus.

      • ""Varokaa tuomasta hurskaita tekojanne ihmisten katseltavaksi, muuten ette saa palkkaa taivaalliselta Isältänne."


      • grattitude
        YksinkertaistaEiköVain kirjoitti:

        ""Varokaa tuomasta hurskaita tekojanne ihmisten katseltavaksi, muuten ette saa palkkaa taivaalliselta Isältänne."

        Hyvää Raamatun Sanaa taas! Kiitoksia tietenkin jo pelkästään kohteliaisuussyistä voimme ottaa vastaan ja sitten todeta, että kiitä vaan Jumalaa, sillä Hän on kaiken hyvän takana.

        Olen joskus eri dokujen kautta nähnyt kuinka kiitollisia juutalaiset olivat USA:n sotilaille, kun ajoivat sadistivartijat tiehensä. Eli tästä saa vähän kuvaa mitä ihminen tuntee, kun hänet vapautetaan tyrannien kynsistä. Kiitollisuus on hyvä asia ja kirkon papitkin suosivat kiitosta ja kiitollisuutta joissain toisissa yhteyksissä kuitenkin. Myös lapsia ainakin ennenvanhaan opetettiin kiittämään. Itse en näe mitään pahaa kiittämisessä.


    • nostoa

      Nostetaan ArtoTTT:lle.

      • nostoa.nostolle

        kannatetaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1343
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      52
      662
    5. 60
      651
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      517
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe