Nämä ovat niitä matalan profiilin juttuja.

Vihreä somalitaustainen kuntapoliitikko ( entinen) joutuu käräjille rahanpesusta. Hän valittiin aikoinaan vuoden pakolaisnaiseksikin. Oli pikkujuttu iltalehdessä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/46f1758a-63bc-4f20-91a1-20d4b7c160a9_pi.shtml
8170
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Arvaa, mikä puolue:
-puh.joht. mäiskii ilman paitaa homoklubilla toista miestä pyllylle
-kansanedustaja ajelee taxilla kymmenillä tuhansilla euroilla, vapaa-ajallaankin, veronmaksajien piikkiin
-kaup.valt. huijaa 44 000 € lapsilisiä
-ent.puh.joht. ajelee ruotsalaisilla kilvillä varustetulla Audilla, jotta välttäisi Suomen autoveron.

Kyllä tässä ilmasto lämpenee pelkästään veronmaksajien hikoilun takia.

Äänestä
  • Eikä unohdeta lentokoneterroristi Aino Pennasta.

    Äänestä

taa tuli mulle ihan ullatuksena, taa tuli ihan puskista

Äänestä

Mohamed nousi Helsingin varavaltuutetuksi kokoomuksen edustajana vuoden 2012 vaaleissa, mutta loikkasi sitten vihreisiin. Rikosepäilyn takia hän vetäytyi vuoden 2017 kuntavaaleista.

VIHERCICCARES, hyi sentään.

Äänestä

ketkä näitä äänestää tuonne, oulussakin se lastaan raskaaksi tehny sukurutsa isä oli sdp ehdokkaana? miksi nämä pääsee ees edokkaasi?

miten tääl näi sekaisin menny nää asiat, ajatelkaa, lakeja päättämään , homoja mustia, huijari pakolaisia ym., ketkä niitä sinne äänestää?? onko näitä jo niin paljon näitä kansalaisuuden ssaaneita?? uskomatonta

Äänestä

Vihreät taitavat tuon rahan oton kaikin keinoin ja syyhän on jonkun muun .

Äänestä

Kyseessä on vain pieni jäävuoren huippu. Kukaan ei jaksa eikä uskalla alkaa tutkimaan näitä huijauksia joten ne tipahtelevat esiin "yksittäistapauksina".
Suomi on kuin saavi jota on ammuttu haulikolla.

Äänestä
  • Taas yksi vihreä huijari lisää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikkujutut kirjoitti:

Vihreä somalitaustainen kuntapoliitikko ( entinen) joutuu käräjille rahanpesusta. Hän valittiin aikoinaan vuoden pakolaisnaiseksikin. Oli pikkujuttu iltalehdessä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/46f1758a-63bc-4f20-91a1-20d4b7c160a9_pi.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu