Vihreä somalitaustainen kuntapoliitikko ( entinen) joutuu käräjille rahanpesusta. Hän valittiin aikoinaan vuoden pakolaisnaiseksikin. Oli pikkujuttu iltalehdessä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/46f1758a-63bc-4f20-91a1-20d4b7c160a9_pi.shtml
https://www.iltalehti.fi/politiikka/46f1758a-63bc-4f20-91a1-20d4b7c160a9_pi.shtml
Vastaukset 8
Vanhimmat
Arvaa, mikä puolue:
-puh.joht. mäiskii ilman paitaa homoklubilla toista miestä pyllylle
-kansanedustaja ajelee taxilla kymmenillä tuhansilla euroilla, vapaa-ajallaankin, veronmaksajien piikkiin
-kaup.valt. huijaa 44 000 € lapsilisiä
-ent.puh.joht. ajelee ruotsalaisilla kilvillä varustetulla Audilla, jotta välttäisi Suomen autoveron.
Kyllä tässä ilmasto lämpenee pelkästään veronmaksajien hikoilun takia.
Eikä unohdeta lentokoneterroristi Aino Pennasta.
taa tuli mulle ihan ullatuksena, taa tuli ihan puskista
Mohamed nousi Helsingin varavaltuutetuksi kokoomuksen edustajana vuoden 2012 vaaleissa, mutta loikkasi sitten vihreisiin. Rikosepäilyn takia hän vetäytyi vuoden 2017 kuntavaaleista.
VIHERCICCARES, hyi sentään.
ketkä näitä äänestää tuonne, oulussakin se lastaan raskaaksi tehny sukurutsa isä oli sdp ehdokkaana? miksi nämä pääsee ees edokkaasi?
miten tääl näi sekaisin menny nää asiat, ajatelkaa, lakeja päättämään , homoja mustia, huijari pakolaisia ym., ketkä niitä sinne äänestää?? onko näitä jo niin paljon näitä kansalaisuuden ssaaneita?? uskomatonta
Vihreät taitavat tuon rahan oton kaikin keinoin ja syyhän on jonkun muun .
Kyseessä on vain pieni jäävuoren huippu. Kukaan ei jaksa eikä uskalla alkaa tutkimaan näitä huijauksia joten ne tipahtelevat esiin "yksittäistapauksina".
Suomi on kuin saavi jota on ammuttu haulikolla.
Taas yksi vihreä huijari lisää