Porvarit M Monroe Pelle Miljoona Olli Lindholm

ASUNNOTTOMIENYÖ

Ovat Yleisradion käsitys, asunnottomista ja köyhistä suomalaisista.

Kuinka noloa onkaan, etteivät oman kansamme, verovaroilla kouluttamat toimittajat, osaa uutisoida, tai tehdä radio-ohjelmaa, edes ASUNNOTTOMIEN YÖSTÄ Suomessa.

Porvari-toimittajien käsitys asunnottomuudesta, on "rock´n roll", eli kovaa, äärioikeistolaista (musa)bisnestä ja sovinismia, jossa köyhyyteen pahoinpideltyjen ja pakotettujen, asunnottomien oikeuksien TULPPANA, ovat edellä mainitut, porvari viihdetaiteilijat - jotka vieläkin kehtaavat, tuoda itseään esille ja mainostaa, köyhyyteen pahoinpideltyjen ja pakotettujen ihmisten kustannuksella Suomessa.

Hävetkää Yleisradio ja hävetkää Michael, Pelle ja Olli. - Viette tilan ja äänen, itsensä kuuluville saamis mahdollisuudet, heiltä, jotka eniten niitä tarvitsisivat, eli oman kansamme köyhiltä ihmisiltä.

23

278

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AhneusKuriin

      Kyseiset herrat, taitavat olla niin ahneita, etteivät ymmärrä, antaa tilaa ihmisille ja asioille, jotka tässä maassa, sitä tarvitsisivat.

      • säretty-enkeli

        YÖ teki joskus oikeaa musiikkiakin, nykymusa on särkynyttä


      • sarkyy.tarykalvot
        säretty-enkeli kirjoitti:

        YÖ teki joskus oikeaa musiikkiakin, nykymusa on särkynyttä

        kun pelle tae olli ns. laulaa.


    • KÖYHYYSNAISISTUNUT

      Sovinismi kukoistaa viihdeteollisuudessa - kyllä nuo osaavat käyttää, kaikki mainostilaisuudet hyväkseen. Eivät he paljon ajattele, keiden ääni jää kuulumatta, kun tyrkyttävät itseään joka paikkaan.

    • ÄÄNESTÄMMEJOVASL

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15435470/suomessa-mediat-todella-sovinistisia

      Hirveä hyökkäys, alkoi heti keskustelupalstoillakin, kun EI saisi ääneen sanoa tätä, mitä tässä koetetaan kertoa. Siellä ovat kyseisten porvariherrojen, kovat markkinavoimat ja käytännön väkivaltajoukot, heti kimpussa, jos hiljaiksiksi pahoinpidellyt köyhät ja varsinkin naiset, yrittävät saada äänensä kuuluville.

    • VEROPARATIISITKIINNIVAS1
    • 2000KansaneläkkeiksiVas
    • ei.kuulu.minnekään

      Pelle Miljoona Olli Lindholm ovat ihmisroskaa, ylimielisiä luonnehäiriöisiä mulukkuja.

    • KAADAVEROPARATIISISOTE

      Naiset, varsinkin köyhyyteen pahoinpidellyt ja pakotetut naiset Suomessa. Nouskaa nyt VAATIMAAN UUTISOINTIA ja tuokaa äänenenne kuuluville, siitä väkivallasta ja vastarinnasta huolimatta, mitä edellä mainitut tahot, teitä vastaan, tulevat osoittamaan.

      Ei pidä alistua, vaan vaatikaa perustuslaillisia oikeuksianne, aitoon, vahvaan perusturvaa, aitoihin työpaikkoihin, kunnolliseen toimeentuloon, vahvoihin julkisiin terveyden- ja hammashoidon palveluihin, joihin jokaisella olisi varaa.

      Miehet eivät Naisten puolia pidä. Yrittävät kyllä estää oikeuksiemme toteutumisen, mutta vaalit ovat ihan kohta, silloin ääniä Vasemmistoliitolle, että saadaan NAISTENkin äänet kuuluville.

      • 12345654321

        Kyllä vasemmistliitto on just yhtä miesvaltainen kuin muutkin äijäpuolueet. Liitä huolimatta. Suosittelen kristillisiä.


      • TeekutsuliikeBoikotissa

        ÄärioikeistoKristilliset ovat vihoviimeinen porvaripuolue, jota EI missään nimessä, pidä äänestää, jos haluaa köyhille perusturvaa ja parempaa elämää. Räsänen leikkasi köyhiltä naisilta ja sen jälkeen menisi vielä kieltämään abortin - eli hirveitä jeesustelijoita, mutta eivät elä edes raamatun oppien mukaan, vaan tekevät väkivaltaa, köyhyyteen pakottamiaan ihmisiä kohtaan.


      • PetosPersuKoksinKe
        12345654321 kirjoitti:

        Kyllä vasemmistliitto on just yhtä miesvaltainen kuin muutkin äijäpuolueet. Liitä huolimatta. Suosittelen kristillisiä.

        Suomen Vasemmistoliitto, on kyllä NAISVALTAISIN puolue, että älähän porvari taas valehtele.


    • AHNEETPORVARIT
    • INDEKSIJÄÄDYTYKSETPOIS

      Menkää edes Asunnottomien Yönä ja auttakaa ihmisiä, joilta on viety kaikki, eli köyhyyteen pahoinpideltyjä ja pakotettuja suomalaisia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15435529/koyha-antaa-vahastaan--rikas-ei-paljostaankaan#comment-95302884

      Yhä useampi köyhä ja asunnoton Suomessa, on nainen, lapsi, vanhus, nuori, pitkäaikaissairas.

      Kysykää itseltänne, miksi miehet tukevat toisiaan, yli puoluerajojenkin, mutta jättävät heikommat varjoonsa ?

      Menkää ja auttakaa, maksakaa niitä takuuvuokria heille, joilla ei itsellään ole niihin varaa. Auttakaa, vielä kun voitte.

    • KAADAVEROPARATIISISOTE
    • VALTAKUNNANOIKEUS

      Laitonta äärioikeistolaista, PetosPersuKokoomussinKepujen, veroparatiisihallitusta, jota kukaan EI ole koskaan edes äänestänyt, ei voi äänestää luottamuksesta, joten eduskunnan tämän päiväinen äänestys oli laiton.

      https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3975980-sttk-luottamusaanestys-ei-muuttanut-mitaan

      Suurlakolle täysi kannatus kansalaisten keskuudessa.

      Oppositiona veisimme koko laittoman hallituksen, VALTAKUNNANOIKEUTEEN rikostutkintoihin, että sen tekemät, perustuslain vastaiset leikkaukset ja muut heikennytkset, ihmisten perusturvaan ja toimeentuloon, julkisiin palveluihin, perutaan.

    • Nenapvan

      maikki vaihtaa meikkisavyn demummaks ni avot.

      • RaitisJaKirjoittaa

        Veroparatiisimaikkeja kyllä löytyy, jotka puolustelevat siskojenhakkaajia. Tämä keskustelu, ei ole heitä varten. Menkää vaan sinne, äärioikeiston sovinisti-Yle:n nenpvan:ne.


    • ÄÄNESTÄMMEJOVASL

      Ville Haapasalokin, voisi vähän hillitä ahneuttaan, on varmasti rikas, enemmistön suomalaisista näkökulmasta. Sitä paitsi Selma Vilhusen elokuva oli hyvä, älä tee huonoa mainetta sille, naisasialle jota elokuvassa on.

    • BRYSSÄÄÄRIOIKEALLA

      https://yle.fi/uutiset/3-10461567

      Venäläiset rahoittaneet, LAITONTA, äärioikeistolaista porvarihallitusta. PetosPersuKokoomussinKeput, joiden hallitus kokoonpanoa, kukaan EI missään, ole koskaan, edes äänestänyt, ovat syyllistyneet, rankkoihin kansan- ja maanpetoksiin ?

      Esim. Air Finland konkurssi-lentoyhtiön perustajien, Usa:n kansalaisina tekemät, laittomat hävittäjäkaupat, olisi peruttava välittömästi.

    • TeekutsuliikeBoikotissa

      Kun on hätä - Itäkin jättää.

      Siltä vaikuttaa, kun Ruotsin pitää jälleen, tulla apuun, kun Suomessa sovinisti-militantti-äärioikeistoporvarit, pahoinpitelevät omaa kansaamme, naisia, lapsia, nuoria, vanhuksia, vammaisia, pitkäaikaissairaita, työttömiä, syrjäytettyjä ym syvään köyhyyteen, ilman perustuslaillisia oikeuksiaan, aitoon perusturvaan, julkiseen terveyden- ja hammashoidon palveluja, joihin aidosti olisi varaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15215737/floridan-talousrikolliset-omistavat-supon-#comment-95303963

      Ahneus on kovaa miesten keskuudessa, yli puoluerajojen, niin ovat porvaria viihdetaitelija-rocktähti-näyttelijätkin, että jopa köyhien, asunnottomien päivänä, hakevat julkisuutta ITSELLEEN, köyhien kustannuksella.

      Ruotsi joutuu tulemaan apuun. Siellä Nordean rahanpesu-selvitykset, ovat jo pitkällä. Eivät vain näytä ulottuvan, Suomen syvästi korruptoituneeseen valtionjohtoon ja LAITTOMAAN äärioikeiston PetosPersuKokoomussinKepujen porvarihallitukseen.

    • RaitisJaKirjoittaa

      Raiskaaja ei muka tiedä raiskaavansa ?


      Siltä vaikuttaa, kun lukee sovinisti-militantti-äärioikeisto-porvareiden, puolusteluja ahneudelleen.

      Päihdeongelmista ja väkivallasta laulavat, ovatkin itse niiden tekijöitä.

    • ItäkinJättääKunOnHätä

      Siskojenhakkaajat pitävät kyllä yhtä, yli puoluerajojen, viimeiseen asti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3358
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      77
      1650
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      80
      1160
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      147
      1094
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      951
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      50
      924
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      178
      895
    8. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      892
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      846
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      785
    Aihe