Laiskat uuninpankolle

JHL lakkoilee,koskeeko Ilmajokea joltain osin.Nyt olisi hyvä ottaa lakkoilijoiden tilalle työhönsä sitoutuneita tilalle. Kovasti ovat Liittojen jäsenet laiskojen puolella,taitaa kiertää mahas ku lakia laiskojen irtisanomiseksi runnotaan.
6186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tervetuloa+vaan+kanssamme+pankolle.Näin+kepulaisena+tukijussina+ja+hömppäheinänviljelijänä+aika+tuleekin+pitkäksi.On+hyvä+sasda+seuraa+pankolle+.Tosin++veronmsksajien+maksamien+120+000+euron+tukiaisten+johdosta+lähdemme+Thaimaahan+ja+kanarialle.Pitäkäähän+pankkoa+lämpimänä+kun+palaamme+huhtikuussa.Tarkoitus+oli+tulla+takaisin+jo+helmikuun+puolella+mutta+kun+viljanhinnat+nousivat+lähes+35%+niin+jatkamme+makoilua+palmun+alla.SIppilä+ja+kumppanit+palauttivat+vielä+kaikki+sähkö+ja+polttoaineverorahatkin+takaisin+niin+on+millä+mällätä.

Äänestä

Ohran+hinta+noussut+2016-2018+70%Kyllä+kelpaa,+Sippilä+antaa+kaiken,+hän+on+Jumalaa+suurempi.

Äänestä

Tukikilju maistuu toukohousuille ja paska lentää.Ei tää kannata mutta en mä näitä hommia lopeta kun rahaa tulee tukiaisten muodossa osuuspankin jyvätilille.Poikakin töissä sähköfirmassa ja lupas jatkaa viljelyä töiden ohessa.65 000 euroa 4 viikon työstä on helppoa rahaa eikä nykykoneilla tuu edes hiki.Kotieläintilat ne päätoimiset 24/7 saavat mun puolesta hikoilla.

Äänestä

Zipilä-orpot on koko ajan huono-osaisten "ihmisroskien" kimpussa sitä isketään joka ei voi kunnolla puolustautua todella mestarillista

Äänestä

Risto Lahti oli huolissaan naisehdokkaiden määrästä.
Risto poika Hesasta on tainnut Ranchilla käydä kovin harvoin.
Onnesi kuitenkin Sipilän vaalivankkureiden vetäjäksi ohi jäsenäänestyksen nostettiin ihmisroskapuheilla julkisuuteen tullut Moilanen.
Kyllä meillä on sentäs Ilmajoella inhimillinen PAULA SIHTO joka tulee valita Arkadianmäelle, hänellä on ymmärrystä myös maanviljelijöille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kengänkuvaa kirjoitti:

JHL lakkoilee,koskeeko Ilmajokea joltain osin.Nyt olisi hyvä ottaa lakkoilijoiden tilalle työhönsä sitoutuneita tilalle. Kovasti ovat Liittojen jäsenet laiskojen puolella,taitaa kiertää mahas ku lakia laiskojen irtisanomiseksi runnotaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu