No nyt ainakin kannattaa käyttää harkintaa ja malttia, kun korkeinta demokraattista päätösvaltaa Suomessa käyttävä eduskunta on asian selkeästi linjannut.
Kansan tuki Sipilälle, pulinat pois !
13
276
Vastaukset
Kansa ei Sipilälle ole tukeaan antanut, pyrkivät saamaan vääryydelklä ja viekkaudella hankitunkin pois.
- TaasTätä
Tdömmi sekoittaa suomen vaalit omiinsa........
- idiotismia
Meinaatkos, että tuota kepulaista iltalypsyn yritystä voidaan pitää kansan tahdon mukaisena? Älä nyt perättömiä levittele.
- Dimitros
Tietääkö eduskunnan enemmistö edes mitä se on linjannut, jos tietää niin mistä?
- PaskaKeskusta
Eduskunta= sirkus.Mitä asioita teatterisirkus osaa linjata? Ei yhtään mitään muuta kuin sen että koska itselle nostetaan palkkoja,sen ne osaa ei muuta saa aikaiseksi mokoma turhake joukko joka nukkuu torkkupeiton alla piilossa ja odottaa kuun loppua että tilipäivä tulisi...Vetkutellaan soteakin jotta päivät kuluisi eikä tartte tehdä päätöksiä jotka ovat täysin susia. Keskusta pelaa aikaa näin jotta saisivat jatkokaudelle pestin repimään lisää lihaa köyhän kropasta.Ei ääntä ikinä näille enää .
- Res.saunamajuri
Mistä äänestivät? Hallituksen työllisyyslinjasta ilmeisesti. Mutta eivät irtisanomislaista. Sitä kun ei ole edes viety vielä eduskuntaan.
Ongelma on se, että miten hallitus pääsee irti tästä nähdäkseni itse aiheuttamastaan härdellistä.
Katsellaan mitä tulee!! - Khaspilä
Ketä ne sahat salakuljetti...
Sipilä pelaa peliä.
Häviää.
Ammattijärjestöt eivät ole alisteisia eduskunnalle.
Ja pian on vaalit.
Sipilän duunarinpolkemiskampanja tarkoittaa, että Keskusta ei ole pääministeripuolue ensi kaudella.
Ei ehjkä edes hallituspuolue.https://svenska.yle.fi/artikel/2018/10/17/riksdagen-gav-regeringen-sitt-fortroende-se-hur-ledamoterna-rostade
RKP äänestää miten sattuu. Keskusta ei voi enää tehdä yhteistyötä RKP:n kanssa. Henriksson on vienyt puolueen osaksi vihervasemmistoa. Biaudet pitäisi hakea uusi poliittinen koti Vasemmistoliitosta.- Uskoatontaa
sekoilua RKPltä, ei voi enää luottaa..
- Normaalia
Uskoatontaa kirjoitti:
sekoilua RKPltä, ei voi enää luottaa..
Onko joskus voinut ?
Normaalia kirjoitti:
Onko joskus voinut ?
RKP on pahassa kriisissä. Nämä gallup tulokset eivät puolueen osalta pidä paikkaansa. Tutkimuslaitokset on maksettu lisäämään virhemarginaali.
Persujen tuloksissa sama on - merkkinen. Valeuutisilla yritetään ohjailla äänestämistä.- Tapajäi
Finlandssvenskar kirjoitti:
RKP on pahassa kriisissä. Nämä gallup tulokset eivät puolueen osalta pidä paikkaansa. Tutkimuslaitokset on maksettu lisäämään virhemarginaali.
Persujen tuloksissa sama on - merkkinen. Valeuutisilla yritetään ohjailla äänestämistä.komukkavallan jälkeen..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381309
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38869Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad29607Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26548Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17493Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492