No nyt ainakin kannattaa käyttää harkintaa ja malttia, kun korkeinta demokraattista päätösvaltaa Suomessa käyttävä eduskunta on asian selkeästi linjannut.
Kansan tuki Sipilälle, pulinat pois !
13
256
Vastaukset
Kansa ei Sipilälle ole tukeaan antanut, pyrkivät saamaan vääryydelklä ja viekkaudella hankitunkin pois.
- TaasTätä
Tdömmi sekoittaa suomen vaalit omiinsa........
- idiotismia
Meinaatkos, että tuota kepulaista iltalypsyn yritystä voidaan pitää kansan tahdon mukaisena? Älä nyt perättömiä levittele.
- Dimitros
Tietääkö eduskunnan enemmistö edes mitä se on linjannut, jos tietää niin mistä?
- PaskaKeskusta
Eduskunta= sirkus.Mitä asioita teatterisirkus osaa linjata? Ei yhtään mitään muuta kuin sen että koska itselle nostetaan palkkoja,sen ne osaa ei muuta saa aikaiseksi mokoma turhake joukko joka nukkuu torkkupeiton alla piilossa ja odottaa kuun loppua että tilipäivä tulisi...Vetkutellaan soteakin jotta päivät kuluisi eikä tartte tehdä päätöksiä jotka ovat täysin susia. Keskusta pelaa aikaa näin jotta saisivat jatkokaudelle pestin repimään lisää lihaa köyhän kropasta.Ei ääntä ikinä näille enää .
- Res.saunamajuri
Mistä äänestivät? Hallituksen työllisyyslinjasta ilmeisesti. Mutta eivät irtisanomislaista. Sitä kun ei ole edes viety vielä eduskuntaan.
Ongelma on se, että miten hallitus pääsee irti tästä nähdäkseni itse aiheuttamastaan härdellistä.
Katsellaan mitä tulee!! - Khaspilä
Ketä ne sahat salakuljetti...
Sipilä pelaa peliä.
Häviää.
Ammattijärjestöt eivät ole alisteisia eduskunnalle.
Ja pian on vaalit.
Sipilän duunarinpolkemiskampanja tarkoittaa, että Keskusta ei ole pääministeripuolue ensi kaudella.
Ei ehjkä edes hallituspuolue.https://svenska.yle.fi/artikel/2018/10/17/riksdagen-gav-regeringen-sitt-fortroende-se-hur-ledamoterna-rostade
RKP äänestää miten sattuu. Keskusta ei voi enää tehdä yhteistyötä RKP:n kanssa. Henriksson on vienyt puolueen osaksi vihervasemmistoa. Biaudet pitäisi hakea uusi poliittinen koti Vasemmistoliitosta.- Uskoatontaa
sekoilua RKPltä, ei voi enää luottaa..
- Normaalia
Uskoatontaa kirjoitti:
sekoilua RKPltä, ei voi enää luottaa..
Onko joskus voinut ?
Normaalia kirjoitti:
Onko joskus voinut ?
RKP on pahassa kriisissä. Nämä gallup tulokset eivät puolueen osalta pidä paikkaansa. Tutkimuslaitokset on maksettu lisäämään virhemarginaali.
Persujen tuloksissa sama on - merkkinen. Valeuutisilla yritetään ohjailla äänestämistä.- Tapajäi
Finlandssvenskar kirjoitti:
RKP on pahassa kriisissä. Nämä gallup tulokset eivät puolueen osalta pidä paikkaansa. Tutkimuslaitokset on maksettu lisäämään virhemarginaali.
Persujen tuloksissa sama on - merkkinen. Valeuutisilla yritetään ohjailla äänestämistä.komukkavallan jälkeen..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17610742Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710219Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325659Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784488Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1292970- 1712965
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381766Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981358Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61200Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161124