Kansan tuki Sipilälle, pulinat pois !

Kansanääni

No nyt ainakin kannattaa käyttää harkintaa ja malttia, kun korkeinta demokraattista päätösvaltaa Suomessa käyttävä eduskunta on asian selkeästi linjannut.

13

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kansa ei Sipilälle ole tukeaan antanut, pyrkivät saamaan vääryydelklä ja viekkaudella hankitunkin pois.

      • TaasTätä

        Tdömmi sekoittaa suomen vaalit omiinsa........


    • idiotismia

      Meinaatkos, että tuota kepulaista iltalypsyn yritystä voidaan pitää kansan tahdon mukaisena? Älä nyt perättömiä levittele.

    • Dimitros

      Tietääkö eduskunnan enemmistö edes mitä se on linjannut, jos tietää niin mistä?

    • PaskaKeskusta

      Eduskunta= sirkus.Mitä asioita teatterisirkus osaa linjata? Ei yhtään mitään muuta kuin sen että koska itselle nostetaan palkkoja,sen ne osaa ei muuta saa aikaiseksi mokoma turhake joukko joka nukkuu torkkupeiton alla piilossa ja odottaa kuun loppua että tilipäivä tulisi...Vetkutellaan soteakin jotta päivät kuluisi eikä tartte tehdä päätöksiä jotka ovat täysin susia. Keskusta pelaa aikaa näin jotta saisivat jatkokaudelle pestin repimään lisää lihaa köyhän kropasta.Ei ääntä ikinä näille enää .

    • Res.saunamajuri

      Mistä äänestivät? Hallituksen työllisyyslinjasta ilmeisesti. Mutta eivät irtisanomislaista. Sitä kun ei ole edes viety vielä eduskuntaan.
      Ongelma on se, että miten hallitus pääsee irti tästä nähdäkseni itse aiheuttamastaan härdellistä.
      Katsellaan mitä tulee!!

    • Khaspilä

      Ketä ne sahat salakuljetti...

    • Sipilä pelaa peliä.
      Häviää.

      Ammattijärjestöt eivät ole alisteisia eduskunnalle.
      Ja pian on vaalit.

      Sipilän duunarinpolkemiskampanja tarkoittaa, että Keskusta ei ole pääministeripuolue ensi kaudella.
      Ei ehjkä edes hallituspuolue.

      • Uskoatontaa

        sekoilua RKPltä, ei voi enää luottaa..


      • Normaalia
        Uskoatontaa kirjoitti:

        sekoilua RKPltä, ei voi enää luottaa..

        Onko joskus voinut ?


      • Normaalia kirjoitti:

        Onko joskus voinut ?

        RKP on pahassa kriisissä. Nämä gallup tulokset eivät puolueen osalta pidä paikkaansa. Tutkimuslaitokset on maksettu lisäämään virhemarginaali.
        Persujen tuloksissa sama on - merkkinen. Valeuutisilla yritetään ohjailla äänestämistä.


      • Tapajäi
        Finlandssvenskar kirjoitti:

        RKP on pahassa kriisissä. Nämä gallup tulokset eivät puolueen osalta pidä paikkaansa. Tutkimuslaitokset on maksettu lisäämään virhemarginaali.
        Persujen tuloksissa sama on - merkkinen. Valeuutisilla yritetään ohjailla äänestämistä.

        komukkavallan jälkeen..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      176
      10742
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10219
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      232
      5659
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4488
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      129
      2970
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      2965
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      38
      1766
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1358
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1200
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1124
    Aihe