Irakilaiset voidaan palauttaa

Irakilla on suurlähetystö Suomessa. Irakilaiset voisi palauttaa sinne. Miettiköön sitten suurlähettiläs mitä heille jatkossa tekevät.

Ei pitäisi olla ongelmaa. Suurlähettiläs on itse sanonut että Suomeen tulleet irakilaiset ovat kunnon väkeä, joista pitää pitää huolta.

Hyysätköön siis suurlähettiläs omia maamiehiään, rikkaita irakilaispoikia valtionsa öljyrahoilla tai omasta pussistaan.
6169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Myös Romanialla on suurlähetystö. Samat terveiset heille: hoitakoon omansa.

Diakonissalaitos ja Helsingin kaupunki voivat käyttää hyysäämishalunsa ja rahansa suomalaisiin kodittomiin.

Äänestä

syyria on pyytänyt maasta lähteneitä palaamaan kotiin
maa on jo täysin rauhallinen
Ja kutsu kuultu ja n 250 000 syyrialaista palannut

Mutta radio Jerevan ( Yle ) ja Hysäri ei kerro asiasta

Äänestä

Myös Somalia on turvallinen. Ainakin somalialaisille. Mutta länsimaalaisten ei kannata sinnekään mennä. Maailmassa on paljon maita, joissa kuka tahansa muu voi elää rauhassa, mutta länsimaalaisia siellä vihataan. Meitä ei suvaita, eikä kulttuurejamme pidetä rikkautena.

Äänestä

Vastuu ulkomaalaisista ei todellakaan ole Suomella, vaan kullakin maalla, joita Suomessa edustaa kunkin maan suurlähetystö. Lopettakaa siis hölmöily ja käskekää ulkomaalaisten hakea apua suurlähetystöistä!

MAAHANMUUTTOPELLEILY ON VIHELLETTÄVÄ POIKKI JA SE TAPAHTUU POISTAMALLA ULKOMAALAISILTA KAIKKI TUET!

Äänestä

Mitä tässä sitten enää mättää. Ei muuta kuin veturit tulille tai muuten tulta munille.

Äänestä

Jep, irakilaiset on palautettava Irakin suurlähetystöön. Eikä Suomen kamaralle ole sieltä astumista ilman asianmukaista passia ja viisumia.

Kaikille suurlähetystöön palautettaville on myös lätkäistävä usean vuoden maahantulokielto Suomeen, jotta eivät ole heti seuraavana päivänä taas hakemassa turvapaikkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laittomat.irakilaiset kirjoitti:

Irakilla on suurlähetystö Suomessa. Irakilaiset voisi palauttaa sinne. Miettiköön sitten suurlähettiläs mitä heille jatkossa tekevät.

Ei pitäisi olla ongelmaa. Suurlähettiläs on itse sanonut että Suomeen tulleet irakilaiset ovat kunnon väkeä, joista pitää pitää huolta.

Hyysätköön siis suurlähettiläs omia maamiehiään, rikkaita irakilaispoikia valtionsa öljyrahoilla tai omasta pussistaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu