Siinäpä mietittävää meneekö raha moraalin eteen?
Perussuomalaisilla ongelma, Trump vai saudit?
Nowkomment
468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä se ongelma on nyt Suomenkin puolella, Halutaanko tänne öljyriitaa jonka maksavat veronmaksajat? Ei aivan yksinkertainen yhtälö, Sentään kysymmys vain yhdestä onnottemosta henkilöstä.
Tässä varmaan siihen kun saudi toimittaja meni konsulaattiin ja teki itsemurhan!
Saudiarabialaiset persut vihaavat toimittajia niin että paloittelevat konsulaatissa. Koska Amerikan persut vihaavat myös (Trump etunenässä) sujuu suomalaispersujen yhteistyö molempien kanssa. Erityisesti Turkin persu Erdogan on kaikille maailman persuille mieleen.
Raha menee aina moraalin edelle,jos rahan määrä on sopiva- Ihminen on ihminen,olipa kommunisti vihreä , kokoomuslainen sossu tai persu.Tuomosia on turha edes kysellä. Noooh`kepulaisista en ole ihan varma,jopspa niilä olis pikkusen parempi moraali.