Typerät demarit?

Miksi kiusata lapsia ja eläkeläisiä ruualla? Varmaan demarien hommia äänestin puoluetta ennen mut en enää onhan kait selvää jos yrittäjillä ei ole töitä ei niitä ole tekijöillä käännös miksi maksaa siitä Haloo Suomi ?
15354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Demarit kiihottaa jäseniään lakkoilemaan. Luulevat näin pääsevänsä pääministeripuolueeksi. Kaikki lakkoilevat eivät kannata demareita. Viha demareita vastaan vain kasvaa.

Äänestä
  • Kuuleppa luuseri lantissa on kaksi puolta.Kysy viisaimilta enne komentteja.

    Äänestä

Pirunperimä puolue ei kansalaisilta eikä eläkeläisistä?

Äänestä

Sipilän rosvojoukko ei voi nyt luopua itsekin typeräksi tietämästään hankkeesta. Haudattuja ja lopetettuja hankkeita on jo niin monta, että vaalien lähestyessä alkaa nolottaa ja pelottaa.

Äänestä
  • Kommunistien (kuten NOT, vihreät, vasemmistoliitto) mielestä Suomessa yksilön ei tarvitse kantaa mitään vastuuta itsestään, vaan vastuu kuuluu aina yhteiskunnalle. Tämän logiikan mukaan myös yritysten täytyy kantaa vastuu virherekrytoinneista ja pitää kaikki huonotkin työntekijät taakkanaan. Näinhän ei tietenkään ääneen saa sanoa, koska joku mielensäpahoittaja loukkaantuu. Pienissä yrityksissä rekrytointi on iso panostus ja jos se menee pieleen, koko yritys voi kaatua, koska tehdyn virheen korjaaminen on hyvin vaikeaa.

    Äänestä

Anteeksi mikä on typerämpää kuin tämä?

Äänestä

Sipilän kutsumat vieraat Vokissa täyshoidossa kolme vuotta.

Äänestä

Laitetaan tehtaat kiinni vuodeksi niin nädään kuka vielä haluaa lakkoilla jos sitten rupeais työ maittamaan loppuisi tämä pelleily?

Äänestä
  • Kuka siellä suutapieksää meeppä äiskän kainaloon.

    Äänestä

Yllättävää. Hallituksesta löytyi kuin löytyikin se järjen hiven jonka etsimiseen piti käyttää niin rutosti aikaa.

Äänestä
  • No se on hyvä. Tulevassa demarien ja vihreiden hallituksesta sitä ei tule löytymään.

    Äänestä

Jos työn antajalla on niin huono ihmistuntemus ettei kuudessa kuukaudessa huomaa kuka on vempula niin ei se firma kauann elä niin tyhmän omistajan edesottamuksilla.ja sitäpaitsi jos työnantaja vihaa noin saatanasti työmiehiään niin eikö ole parempi tehdä kaikki ne työ aivan itse

Äänestä
  • Olet oikeassa niitä yrittäjä tolloja löytyy.

    Äänestä

Jaa kepuleilla ja kokkareillahan ei ookkaan rahaa ruokkia lapsiaan kotona vaan temarien pitää niille tuoda ruoka eteen, eikä saa maksaa mitään

Äänestä

Mitä enemmän kepulia syötät.ßitä ahneemi pi eikös tuet riitä s....n rotat........😥

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Räski kirjoitti:

Miksi kiusata lapsia ja eläkeläisiä ruualla? Varmaan demarien hommia äänestin puoluetta ennen mut en enää onhan kait selvää jos yrittäjillä ei ole töitä ei niitä ole tekijöillä käännös miksi maksaa siitä Haloo Suomi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu