Ei ole Kari Salmelaisen ja Kaj ''Kaitsu'' Wessmanin voittanutta,
ei Janne Kataja ja Niina Lahtinen pelasta Napakymppiä,
Napakympin rautaiset vuodet olivat 1985-2002.
Lenni-Kalle Taipale on kuitenkin hyvä pianisti Iiro Rantalan
ohella, soitelleet Pori Jazzia myöden.
Näin on näppylät!
3
594
Vastaukset
- Viisuri
Niina Lahtinen naaman vääntelyineen niin turha ohjelman täyttö. En saata edes katsoa. Janne Kataja sössöttää ja on huonompi juontaja kuin edeltäjänsä. Onneksi ei ole pakko katsoa, lopetin parin ekan jakson jälkeen katselun tyystin.
- justjåå
Nää Napakymppiin osallistujat on kaikki nykyään jotain laulajia. Viimejaksossakin kaikkien piti laulaa jotain karaokee.
Jos itse hakisin tuohon ohjelmaan, niin ehdottomasti herra X:än tuolille pitäisi päästä. Muuten pitäisi olla vastailemassa kaiken maailman tyhmiin kysymyksiin. Sit pääsis ainakin matkalle, ellei sitten neiti A, B tai C lähde juoksemaan kiljuen pakoon. - Anonyymi
Minä kyllä tykkään jannesta, hän juttelee mukavia kilpailijoille ja saa kaikki rentoutumaan. Vitsinsäkään eivät ole roiseja, kuten Karin vitsit joskus.
Se oli huonoa Napakymppi-aikaa, kun Karin kanssa laitettiin joku tyttö pomppimaan ja viemään sanat Karin suusta. Kari pärjäsi itsekseen paljon paremmin, ei siinä tarvittu tyttöä ylimääräiseksi turhakkeeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956534Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096270SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614581Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien883484Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963441Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en653293Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103152Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02870Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31695Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema141277