Näin on näppylät!

Vesimies84

Ei ole Kari Salmelaisen ja Kaj ''Kaitsu'' Wessmanin voittanutta,
ei Janne Kataja ja Niina Lahtinen pelasta Napakymppiä,

Napakympin rautaiset vuodet olivat 1985-2002.

Lenni-Kalle Taipale on kuitenkin hyvä pianisti Iiro Rantalan
ohella, soitelleet Pori Jazzia myöden.

3

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viisuri

      Niina Lahtinen naaman vääntelyineen niin turha ohjelman täyttö. En saata edes katsoa. Janne Kataja sössöttää ja on huonompi juontaja kuin edeltäjänsä. Onneksi ei ole pakko katsoa, lopetin parin ekan jakson jälkeen katselun tyystin.

    • justjåå

      Nää Napakymppiin osallistujat on kaikki nykyään jotain laulajia. Viimejaksossakin kaikkien piti laulaa jotain karaokee.
      Jos itse hakisin tuohon ohjelmaan, niin ehdottomasti herra X:än tuolille pitäisi päästä. Muuten pitäisi olla vastailemassa kaiken maailman tyhmiin kysymyksiin. Sit pääsis ainakin matkalle, ellei sitten neiti A, B tai C lähde juoksemaan kiljuen pakoon.

    • Anonyymi

      Minä kyllä tykkään jannesta, hän juttelee mukavia kilpailijoille ja saa kaikki rentoutumaan. Vitsinsäkään eivät ole roiseja, kuten Karin vitsit joskus.
      Se oli huonoa Napakymppi-aikaa, kun Karin kanssa laitettiin joku tyttö pomppimaan ja viemään sanat Karin suusta. Kari pärjäsi itsekseen paljon paremmin, ei siinä tarvittu tyttöä ylimääräiseksi turhakkeeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      71
      8366
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      134
      4767
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      112
      3876
    4. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      77
      3417
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      74
      3006
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      137
      2716
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      7
      2406
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      39
      2167
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      1983
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      56
      1968
    Aihe