Joko harma on ovella?

mopo-uuno

Valitettavasti en osaa linkittää. Mutta nyt jo Putinkin lupaa venäläisille paratiisiin pääsyä ydinsodan jälkeen. Vastakkaisen leirin kohtalokin on JT opin mukainen

14

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mainosvaltuutettu

      hui uhkaako putin ydiaseilla vallottaa jehovien paratiisin,
      konva videon ennustus toteutuu,
      voittaako pyssymiehet jousipyssy jessen

    • Ei kannata huolestua. Venäjän edeltäjä Neuvostoliittohan oli työläisten maanpäällinen paratiisi. Paratiisi saadaan palautettua kädenkäänteessä, eipä siinä jeesuksia tarvita.
      Ei tarvitse kuin pistää takaisin näkyville kaikki Leninin kipsiset rintakuvat, Stalinin patsaat ja punaliput. Jakaa kaikille ilmaista votkaa tai pirtua. Määrätään hävitettäväksi kaikki vuoden 1990 jälkeen tullut tavara, autot, elektroniikka jne. Jaetaan kaikille karvalakki toppatakki ja töppöset. Saatetaan voimaan vanha kunnon kyttäys- ja ilmiantokoneisto. Ruokana kaali eri muodoissaan. Eli palautetaan vanha kunnon "pas*a haisee ja balaikat soi"- meininki.

    • Ontosilähellä

      Kyllä Harma on jo ovella. Harma on tulollaan... Aivan pian... melkein jo nyt...kohta ja hyvin hyvin pian...lähes jo nyt...uusi asiainjärjestelmä on korvaamaisillaan tämän laittoman vanhan asiainjärjestelmän.

      • godsofwar

        Juu aivan pian tulee vuonna 1975


      • Ontosilähellä 23.10.2018 1:25

        <>Kyllä Harma on jo ovella. Harma on tulollaan... Aivan pian... melkein jo nyt...kohta ja hyvin hyvin pian...lähes jo nyt...uusi asiainjärjestelmä on korvaamaisillaan tämän laittoman vanhan asiainjärjestelmän. ><

        Mutta kuinka monta kertaa on ollut tuloillaan ja kuinka monta kertaa niistä on toteutunut ja mitä siitä voi (halutessaan) oppia?


    • huikauhistus

      Herätkää! 22.7.1960 s.11,12

      Ei ole myöskään outoa, että kommunistilehdistö kutsuu rynnistykseen todistajia vastaan, rynnistykseen, joka ylittäisi nykyisen suuruudessaan ja joka osoittaisi suurta päättäväisyyttä ja yhteistoimintaa. ...
      Mikä on oleva tulos? Jumalan profeetallinen Sana osoittaa Danielin kirjan mukaan, että nykyinen profeetallinen "Pohjan kuningas" merkitsee maailmankommunismin hallitsevia tekijöitä ja että tämä kommunistinen "kuningas" ryhtyy lopulta laajaan hyökkäykseen Jehovan todistajia vastaan. Vartiotornin Raamattu. ja Traktaattiseuran kirja "Your Will Be Done on Earth" ("Tapahtukoon sinun tahtosi maan päällä") huomauttaakin osuvasti: "Rynnistys näitä Valtakunnan julistajia vastaan käy tärkeämmäksi kuin kuninkaan hyökkäysrynnistys Etelän kuningasta vastaan" so. angloamerikkalaisen maailmanvallan hallitsevia tekijöitä vastaan.
      Mutta tämä kommunistisen kuninkaan lopullinen, kaikenkäsittävä hyökkäys päättyy Harmagedonin huippukohtaan, ja kommunistinen kuningas tapaa loppunsa Jumalan käsissä. Ennustuksen varma sana julistaa: "Hänen loppunsa tulee, eikä häntä kukaan auta." (Dan.11:45) Tällä välin Valtakunnan hyvän uutisen julistaminen jatkuu rautaesiripun takana ja muualla, kunnes Jumalan Harmagedonissa saama voitto on puhdistanut tien maapallonlaajuiselle paratiisille, missä tottelevainen ihmiskunta elää rauhassa ikuisesti.

      5 Moos 18:20-22
      20 Jos taas joku profeetta julkeaa minun nimissäni puhua sellaista, mitä minä en ole käskenyt hänen puhua, tai puhuu vieraiden jumalien nimissä, hänen on kuoltava.' 21 Jos alatte kysellä mielessänne, mistä tiedätte, mikä sana ei ole lähtöisin Herralta, muistakaa tämä: 22 Jos se, mitä profeetta puhuu Herran nimissä, ei toteudu, se ei ole Herran sanaa vaan VÄÄRÄN PROFEETAN röyhkeää puhetta. Älkää kuulko häntä.

      Ilm. 20:10
      10. Ja perkele, heidän villitsijänsä, heitetään tuli- ja tulikivijärveen, jossa myös peto ja VÄÄRÄ PROFEETTA ovat, ja heitä vaivataan yöt päivät, aina ja iankaikkisesti

      • kiittivarotuksesta

        Hyvä tietää.
        Enpä osta vartiotornia, pyydän vain siivosti viemään poistuessa roskapussin pihan roskalaatikkoon.


      • puskajussille
        kiittivarotuksesta kirjoitti:

        Hyvä tietää.
        Enpä osta vartiotornia, pyydän vain siivosti viemään poistuessa roskapussin pihan roskalaatikkoon.

        Etkö viitsi viedä omia roskiasi, kun tunnut antavat sen aina muiden vietäväksi. Mites se oma evankelioimisesi, käytkö itse ihmisten ovilla kertomassa Raamatun lupauksista. Tuskin. Vinoilet vain niille, jotka tekevät niin. Kumpi parempi?


    • Tässä_on_linkki
    • Kirjakääröt

      Ilm.16:16 Biblia (1776) Ja hän on koonnut heitä siihen siaan, jota kutsutaan Hebreaksi Armageddon.

      • Onko sian nimi Armageddon? En tiennytkään. Luulin, että se on vuori/paikka, jossa käydään Hebpreaksi kansojen taistelu jeesuksen raappahousujen omistusoikeudesta.


    • Harmageddon.666

      Harma on ovela. Hector. Heikki Harma.

    • Narsissinloiske

      Todistajilta kuulisi mielellään muistelmia niistä vuosilukuharmojen aaton odottajaispippaloista.
      Vartiotorniseuran päämajassa oli v. 1942 harmageddonia odotellut mies sanonut, että vaikka hammasta särkee, niin ei mene hammaslääkärille, koska kohta sitten harmassa saa jehovalta saman tien kokonaan uuden hampaiston.

      • Hyppääjätär

        Mutta saattoihin "jehova" hampaat järjestää, vaikkei harmagedonia.
        Tietääkö kukaan, järjestikö ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      210
      14753
    2. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      18
      2160
    3. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      38
      1853
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      94
      1196
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      123
      1166
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      22
      1090
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      872
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      73
      725
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      80
      693
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      80
      688
    Aihe