raitiovaunuista Helsingissä , minun mielestä ovat liikenteen tukkeena ja hidasteena aina, vievät tilaa paljon mihin saisi auto kaistoja enemmän, kaikki ratikat pitää poistaa Helsingistä, ihmettelen kuinka Tampere päätti ottaa nämä hidasteet käyttöön.
Vastaukset 4
- paremmatprovottattis
Voi että, joko taas ?? Moneskohan kerta kun pilttiä pännii:))))
- HoppaLinda
Turkukin aikansa fundeerattuaan tulee taas ottamaan nuo hidasteet käyttöön. Silloin, kun niitä vielä Turussa oli, käytin vain raitiovaunuja ja samoin myöhemmin Hikissä. Pääkaupunkiseudun juntit kaipaa autokaistoja lisää, vaikka niitä tarvitaan yhä enemmän pyöräilykaistoiksi.
Hienoa, että Transtech Suomesta sai valmistettavakseen Helsingin uusimmat Arctic -sporat. Hiljaisia, valoisia, tilavia, nopeita. Sporat kulkee vauhdikkaasti omilla kaistoillaan, mutta autot joskus ovat esteenä. Kas kun on NIIN vaikeaa pysäköidä kiskojen ulkopuolelle.
- Raiti
Minusta kaupungissa tulee olla autoja, busseja, raitiovaunuja, pyöriä , metro ja junia. Mitä monipuolisempaa sen parempi. Kaikki sulassa sovussa. Raitiovaunut ovat paras tapa liikkua keskustassa. Voisivat kulkea laajemmallakin aluella ja ovat ympäristöystävällisiä. Sitä en vain ymmärrä miksi ei ole halpaa raitiovaunulippua tai on juuri nyt mutta se poistuu ensi keväänä surkean lippu-uudistuksen seurauksena.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a457932- 57598
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160583- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä165545Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.232514Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.72477Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20456Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta93451Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187430